خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طرح کوچاندن اهالی غزه اجرایی خواهد شد؟

مشرق | بین‌الملل | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 16:00
مصر،كوچاندن،رفح،غزه،فلسطيني،منتشر،صحراي،سينا،اجباري،تخليه

به گزارش مشرق،کانال تلگرامی تحولات جهان اسلام مطلبی را با عنوان اقدام مصر برای استقبال از پناهندگان فلسطینی؛ طرح کوچاندن اهالی غزه اجرایی خواهد شد، منتشر کرد و نوشت:
علی‌رغم اینکه رئیس جمهوری مصر اعلام کرد با کوچاندن فلسطینی ها به مصر به شدت مخالف هستیم اما تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که مصر در حال آماده شدن برای اسکان فلسطینی‌ها در صحرای سینا می‌باشد.
گفته می‌شود همزمان با آغاز عملیات زمینی ارتش اسرائیل در رفح، بسیاری از فلسطینی‌ها از نوار غزه تخلیه و به این منطقه منتقل خواهند شد.
این اقدام مصر در حالی صورت گرفته است که عبدالفتاح سیسی، رئیس‌ جمهور مصر چند ماه قبل در نشست مطبوعاتی مشترک با اولاف شولتز، صدراعظم آلمان تاکید کرده بود: "آنچه اکنون در غزه رخ می‌دهد، تلاشی برای وادار کردن غیرنظامیان به کوچ اجباری به مصر است.
با کوچاندن فلسطینی‌ها به مصر به شدت مخالف هستیم."
پس از انتشار این اخبار، قاهره مجددا صحت این موضوع را تکذیب کرد.
در همین رابطه، یوآف گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که اسرائیل قصد ندارد فلسطینی‌ها را به عنوان بخشی از روند تخلیه شهر رفح، به مصر بفرستد.
با این وجود، علت تحرکات مصر و افزایش اقدامات آنان در صحرای سینا همچنان مبهم و مشکوک است.
شایان ذکر است منطقه رفح شاهد تجمع بیش از ۱/۵ میلیون آواره فلسطینی می‌باشد.
این آوارگان پس از حملات به خان یونس در حال حاضر به رفح منتقل شده‌اند و طی هفته‌های اخیر اخبار ضد و نقیض بسیاری در خصوص طرح رژیم صهیونیستی جهت کوچاندن اجباری آنها به خارج سرزمین‌های فلسطین (مصر) منتشر شده است.
*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.