خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

علائم ظهور امام زمان(عج) با شرایط‌سازی محقق خواهد شد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 15:12
استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه برخی فقط در قبال مسئله ظهور بیکار نشسته و در انتظار علائم هستند، گفت: جامعه باید شرایط را بداند و شرایط سازی کند و در این صورت است که علائم هم ظهور خواهد کرد.
ظهور،امام،زمان،عج،منتظر،مسئله،گروه،اسلام،حضرت،آقاميري،حكومت، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین آقامیری ظهر امروز در ویژه برنامه جشن روز نیمه شعبان که با عنوان «ایران امیدوار» در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، با اشاره به اینکه به مسئله انتظار ظهور دو دیدگاه متفاوت وجود دارد، اظهار داشت: گروه نخست افراد فقط منتظر هستند؛ این افراد معتقد هستند که اسلام، دین حقیر زانو بقل گرفته‌ای است که تازه قرار است با ظهور امام به بشر معرفی شود.
وی با اشاره به ویژگی‌های گروه دوم اضافه کرد: تنها نقطه مشترک گروه دوم با گروه اول این است که آن‌ها هم قبول دارند که امام زمانی هست و آن امام زمان ظهور می‌کند و امام زمان را دوست دارند، اما افراد گروه دوم معتقد هستند که ما نمی‌توانیم کنجی بنشینیم و زانوی غم بقل گرفته و توقع داشته باشیم که حکومت جهانی برپا شود.
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه گروه دوم به جای اینکه به دنبال علائم ظهور باشد به دنبال شرایط ظهور است، اظهار کرد: جامعه باید شرایط را بداند و شرایط‌سازی کند و در این صورت است که علائم هم ظهور خواهد کرد.
وی با بیان اینکه بشر باید امام زمان(عج) و اسلام ناب را بشناسد، عنوان کرد: امام زمان(عج) قرار نیست فقط برای شیعیان و مسلمانان ظهور کند بلکه ایشان برای همه جهان ظهور می‌کنند و روزی پرچم خود را در همه جهان برافراشته خواهند کرد.
آقامیری گفت: وقتی شما زمینه‌ساز یک حکومت جهانی هستیم باید به دنبال یک معرفت و محبوبیت جهانی هم باشیم، مستندات فراوان قرآنی داریم که بار اصلی مأموریت زمینه‌سازی برای حکومت حضرت عصر(عج) بر دوش ایران است و امروز هم نگاه و توجه مردم جهان به مسئله سیدالشهدا با 50 سال قبل قابل مقایسه نیست، جایگاهی که اسلام امروز در میان مردم پیدا کرده با قبل بسیار متفاوت است.
وی ادامه داد: ما نمی‌توانیم از حضرت زهرا(س) صحبت کنیم که همه دارایی و داشته‌های خود را در راه اسلام داده‌اند اما خود فقط منتظر باشیم و هیچ کاری برای اسلام نکنیم؛ منتظر امام زمان(عج) منفعت طلب نیست و هر جایی که ایستاده می‌گوید من باید در هر نقطه‌ای که ایستاده‌ام به امام زمان(عج) کمک کنم و امام را به مردم معرفی کنم.
آقامیری گفت: مسئله دعا برای ظهور حضرت جزو اساسی‌ترین مسائل است اما دعای در کنار عمل معنا می‌کند و منتظر امام زمان(عج) نمی‌تواند بدون عمل باشد.
وی با تاکید بر اینکه همگان باید مراقب انحرافات موجود نسبت به مسئله ظهور باشیم، گفت: آن‌هایی که فقط منتظر هستند می‌گویند حضرت می‌آید و مشکلات را رفع می‌کند درحالی که به تعبیر رهبری این از بزرگ‌ترین انحرافات ظهور است.
استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه اصلی‌ترین دعوا در عالم خلقت بر سر امام زمان(عج) است، تصریح کرد: دشمن می‌داند که اگر ملت ایران راهی برای نفس کشیدن پیدا کند همه بسترهای ظهور را فراهم خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: کسی که می‌خواهد منتظر امام زمان(عج) باشد باید همه زندگی خود را بر این اساس تعریف کند؛ اکنون مسئله انتخابات اولویت‌دار است، انتخاب اصلح در مرحله دوم و حضور در مرحله اول مهم است، چرا که یکی از اساسی‌ترین مسئله نظام حضور در انتخابات است.
انتهای پیام/452/