خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شمار شهدای غزه به ۲۹ هزار و ۶۹۲ نفر رسید/ ۸۶ شهید در ۲۴ ساعت گذشته

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 14:24
وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که از زمان آغاز حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون ۲۹ هزار و ۶۹۲ نفر به شهادت رسیده‌اند.
غزه،رژيم،فلسطين،اسرائيل،مقاومت،روز،الاقصي

از خبرگزاری فلسطین الیوم، وزارت بهداشت غزه روز یکشنبه اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته در هفت جنایت جدید، ۸۶ شهروند فلسطینی را به شهادت رسانده و ۱۳۱ تن دیگر را نیز زخمی کرده است.
به این ترتیب، شمار شهدای نوار غزه به ۲۹ هزار و ۶۹۲ و شمار زخمی‌ها به ۶۹ هزار و ۸۷۹ نفر افزایش یافته است.
وزارت بهداشت غزه تاکید کرد که برخی از شهدا و قربانیان همچنان زیر آوار و در خیابان‌ها هستند و اشغالگران از امدادرسانی به آن‌ها جلوگیری می‌کنند.
گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.
این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.
این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.
در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند.
منبع: ایرنا