خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استقرار 783 شعبه اخذ رای در حوزه‌های شهری و روستایی استان بوشهر - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 14:12
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با اشاره به ایجاد 783 شعبه اخذ رای در استان گفت: شعبه های اخذ رای استان بوشهر در نقطه 469 حوزه شهری و 314 حوزه روستایی مستقر می شود.
بوشهر،استان،انتخابات،مجلس،راي،حوزه،نفر،داوطلب

اکبر پورات در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه اکنون در مرحله تبلیغات کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی قرار داریم، اظهار داشت: تبلیغات کاندیداها تا ساعت 8 صبح 10 اسفندماه در استان ادامه دارد.
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر از اجرایی شدن با موفقیت همه فرایند عرصه انتخابات در موعد مقرر خبر داد و بیان کرد: از 264 داوطلب ثبت‌نام شده در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی 158 نفر تایید شدند که برخی انصراف و شش نفر هم تغییر حوزه انتخابیه داده‌اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: در مجلس خبرگان رهبری 4 داوطلب ثبت‌نام کردند که 2 داوطلب تایید شده‌اند و اکنون در مرحله تبلیغات قرار دارند.
وی با اشاره به ایجاد 783 شعبه اخذ رای در استان بوشهر اضافه کرد: 560 شعبه ثابت و 223 شعبه سیار در 11 اسفند برای جمع‌آوری آرا مردم راه‌اندازی می‌شود.
پورات با بیان اینکه در حوزه اجرا اقدامات خوبی صورت گرفته است گفت: در این راستا همایش‌های مختلف انتخاباتی توسط دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر برگزار و جلسات با حلقه‌های میانی و اقشار مختلف مردم تشکیل شده است.
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر بیان کرد: بررسی‌ها و نظرسنجی‌ها حکایت از حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در 11 اسفند در استان بوشهر رقم بخورد.
وی واجدین شرایط رای برای حضور در انتخابات 11 اسفند را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: 804 هزار و 107 نفر از جمعیت استان بوشهر واجد شرایط رای هستند که 42 هزار و 76 نفر رای اولی هستند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ادامه داد: شعبه‌های اخذ رای استان بوشهر در 469 حوزه شهری و 314 حوزه روستایی مستقر می‌شود.
انتهای پیام/190/