خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیس شورای ائتلاف سمنان: از لیست شانا با قاطعیت حمایت می‌کنیم + اسامی نامزدها - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 09:30
رئیس شورای ائتلاف استان سمنان با تأکید بر حمایت قاطع از فهرست این شورای در انتخابات مجلس سه حوزه انتخابیه این استان گفت: هرگونه موضع گیری تحت هر عنوان به نام شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در قالب کمیته ها و شوراهای شهرستانی فاقد وجاهت قانونی است.
شوراي،ائتلاف،سمنان،استان،انتخابيه،گام،نيروهاي،انقلاب،حوزه،ان ...

علیرضا عموزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، در پاسخ به پرسشی درباره برخی حواشی ایجادشده از سوی طرفداران یکی از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان که از سوی شورای ائتلاف مرکز تأیید نشد اظهار داشت: طرفداران این نامزد باید بدانند که فرایند انتخاب نامزد موردحمایت شورای ائتلاف، چهار مرحله و گام دارد و در نهایت این شورای ائتلاف مرکز است که با توجه به عملکرد کاندیداها و بررسی‌هایی که از قبل انجام می‌دهد؛ کاندیدای مورد حمایت "شانا" را اعلام می‌کند.
وی با تشریح مراحل انتخابی ابلاغی از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در سطح کشور به شوراهای استانی در چهار گام تصریح کرد: در گام نخست، کارگروه انتخابات شهرستان‌ها ضمن دعوت از تمام داوطلبانی که در سامانه شورای ائتلاف ثبت‌نام کردند مصاحبه انجام می‌دهد.
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب عنوان کرد: هر یک از شوراهای شهرستانی در نهایت پنج نفر از داوطلبان برتر را به مجمع حوزه انتخابیه معرفی کرده که این مهم در حوزه‌های انتخابیه سه‌گانه‌ای که "شانا" در استان سمنان به آن ورود کرد، رخ‌داده است.
عموزاده با اشاره به اینکه نماینده مستقر در حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه تنها فردی از کاندیداهای مرحله نخست بود که بدون انجام مصاحبه گام نخست به گام دوم فرایند چهار مرحله‌ای شورای ائتلاف در استان سمنان معرفی و دعوت شد، خاطرنشان کرد: در گام دوم نیز محسن دارابیان، علی ملاکاظمی و علی‌اکبر علیزاده از حوزه انتخابیه دامغان، علیرضا معینیان، رضا عابدینی و محمدحسن حسین‌زاده از حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان و همچنین عباس گلرو، نعیمه ذوالفقاری و اسماعیل شیرعلی از حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه به مجمع استانی راه یافتند.
وی با بیان اینکه در گام سوم با برگزاری مجمع استانی با حضور مسئولان احزاب و اعضای شورای ائتلاف استان سمنان، کاندیداهای برگزیده در گام دوم به رأی گذاشته شدند تصریح کرد: با توجه به اینکه هیچ‌یک از این کاندیداها حدنصاب دوسوم آرای مجمع استانی را کسب نکردند، همه آنان برای اجرای گام چهارم به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کشور معرفی شدند.
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان سمنان تصریح کرد: در گام چهارم و پس از اعلام نتایج مجمع استانی به شورای مرکزی و‌ با توجه به عدم حصول حدنصاب توسط نامزدها، شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب ضمن بررسی فرایندهای گذشته و با لحاظ کردن سوابق و توانمندی نامزدهای این انتخابات و اخذ نظر کارگروه نظارت، نسبت به معرفی نامزد نهایی حوزه‌های انتخابیه در استان سمنان کرد.
عموزاده تصریح کرد: بر این اساس محسن دارابیان از حوزه انتخابیه دامغان، علیرضا معینیان از حوزه انتخابیه گرمسار و آرادان و نعیمه ذوالفقاری از حوزه انتخابیه سمنان، مهدی‌شهر و سرخه به‌عنوان کاندیدای موردحمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در این سه حوزه انتخابیه معرفی‌شده‌اند و این شورا با قاطعیت از آنان حمایت می‌کند.
وی با تأکید لزوم بر اتحاد و انسجام همه جریان‌ها و تشکل‌های انقلابی در ایام انتخابات و تلاش همه دلسوزان و اعضای شورای ائتلاف برای افزایش مشارکت و حضور حداکثری مردم، به تأکیدات حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان مبنی بر رعایت اخلاق در فضای انتخابات اشاره کرد و از همه احزاب و تشکل‌های سیاسی انقلابی و همچنین اعضای شورای ائتلاف استان سمنان، رعایت اخلاق اسلامی و حرفه‌ای در فضای رسانه‌ای و انتخابات را خواستار شد.
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان سمنان با اشاره به دغدغه بعضی از اعضا و تشکل‌های حامی یکی از کاندیداهای این انتخابات در استان سمنان ناشی از فرایند چهارم تصریح کرد: تصمیم نهایی فرآیند در مرکز اتخاذشده و استان نقشی در آن نداشته است، اما به دلیل پرسش برخی از دلسوزان و در راستای شفاف‌سازی، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان سمنان با انجام مکاتبات و پیگیری، دلایل انتخاب گزینه نهایی را خواستار شد و پس از حصول نتیجه، مراتب به اطلاع مردم استان سمنان خواهد رسید.
عموزاده در پایان با اشاره به برخی جوسازی‌ها از سوی برخی هواداران یکی از نامزدهای انتخابات و اعلام حمایت از این کاندیدا تحت عنوان کمیته احزاب شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان سمنان یا شورای ائتلاف شهرستان‌های استان تأکید کرد: تمامی تصمیمات، مصوبات و موضع‌گیری‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان سمنان بر اساس اساسنامه، توسط رئیس شورای استان و از مبادی رسمی به اطلاع مردم فهیم خواهد رسید و هرگونه موضع‌گیری تحت هر عنوان بنام شورای ائتلاف فاقد وجاهت قانونی است.
انتهای پیام/363/