خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

روایت تراژدیک پزشک فرانسوی: تک تیرانداز‌ها پا‌های کودکان را در غزه هدف قرار می‌دهند

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 09:24
پزشک فرانسوی پس از سفر به غزه در روایتی تراژدیک گفت: تک تیرانداز‌ها سر بزرگسالان و پا‌های کودکان را هدف قرار می‌دهند و برخی حتی در توالت می‌خوابند.
بيمارستان،اروپايي،داخل،منطقه،آندره،غزه،نوار،يونس،شيوع

«پاسکال آندره» پزشک فرانسوی متخصص بیماری‌های واگیردار که برای کار در بیمارستان اروپایی در خان یونس واقع در نوار غزه به این منطقه سفر کرده بود، گفت: تک تیرانداز‌های اسرائیلی سر بزرگسالان و پا‌های کودکان را هدف قرار می‌دهند.
الجزیره نوشت: آندره با اشاره به وضعیت تراژدیک فلسطینی‌ها در سایه جنگ علیه نوار غزه و فروپاشی سیستم بهداشتی و انتشار بیمار‌های عفونی در این منطقه، به روزنامه لاکروا گفته است: وضعیت بیمارستان اروپایی در خان یونس بسیار وخیم است و بخش جراحی این بیمارستان که برای چهل بیمار طراحی شده، اکنون حاوی ۱۱۰ بیمار است.
وی با اشاره به اینکه آوارگانی که به بیمارستان اروپایی پناه آورده اند، هفته هاست به دلیل ترس از بمباران‌های اسرائیل از بیمارستان خارج نمی‌شوند، افزود: حدود بیست و پنج هزار آواره در اطراف بیمارستان اروپایی و داخل ساختمان‌های وابسته به آن زندگی می‌کنند.
آندره ادامه داد: خانواده‌ها در راهرو‌های بیمارستان، داخل بخش‌ها و حتی داخل اتاق‌های معالجه زندگی می‌کنند، بیان کرد: یکی از خانواده‌های پرستاران زن در داخل توالت می‌خوابد.
وی خاطرنشان کرد: مردم در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند و بیشتر آن‌ها ماههاست یک لباس به تن دارند و، چون برای خرید چوب، پول ندارند، از کارتن برای پختن غذا استفاده می‌کنند.
این پزشک فرانسوی، اوضاع کنونی در جنوب نوار غزه را بهتر از شمال آن توصیف می‌کند و می‌گوید: در این منطقه حمام نیست و سرویس‌های بهداشتی هم ویران شده است.
آب سالم در این منطقه وجود ندارد و احتمال شیوع بیماری‌هایی نظیر هپاتیت وجود دارد و به محض افزایش دمای هوا احتمال شیوع وبا هم وجود دارد.
منبع: شفقنا