خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تولید ماهانه گوشت مرغ به بیش از ۲۶۰ هزار تن رسید

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 09:12
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به حجم جوجه ریزی‌ها، تولید گوشت مرغ از ۲۶۰ هزار تن فراتر رفته است.
مرغ،منجمد،عرضه،تن،بازار،توليد

علی ابراهیمی گفت: بنابر آخرین آمار در بهمن ماه بیش از ۱۵۲ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفت و پیش بینی می‌شود که در اسفندماه به همین رقم برسد که براین اساس مشکلی در تامین مرغ گرم نداریم.
به گفته او، با توجه به حجم جوجه ریزی دی ماه و بهمن ماه بیش از ۲۶۰ هزارتن گوشت مرغ تولید شده و روزانه رقمی حدود ۹ هزار تن مرغ در سطح کشور عرضه می‌شود، درحالی‌که حداکثر نیاز منطقی روزانه بازار ۷ هزار و ۵۰۰ تن است.
ابراهیمی با بیان اینکه نیازی به عرضه مرغ منجمد نداریم، افزود: در شرایط کنونی واردات و عرضه مرغ منجمد به بازار ضربه می‌زند و در صورتی هم که مرغ‌های منجمد وارد شود، ضرورتی بر توزیع نیست؛ چراکه این امر منجر به زیان مرغداران و خروج آن از چرخه تولید می‌شود.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه قیمت مرغ روند نزولی به خود گرفته است، گفت: نرخ کنونی هر کیلو مرغ زنده ۵۳ تا ۵۸ هزار تومان بوده، درحالی‌که قیمت تمام شده ۶۴ هزار تومان است.
او گفت: با توجه به حجم تولید مازاد بر مصرف انتظار می‌رود که پشتیبانی امور دام، روزانه حداقل ۱۵ تا ۲۰ هزار تن مرغ از سطح بازار به منظور ذخایر استراتژیک ذخیره سازی کند، اما متاسفانه تاکنون این حرکت به کندی انجام شده که انتظار می‌رود سرعت عمل بیشتری را به خرج دهند‌.