خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بیانیه ارتش یمن درباره عملیات علیه کشتی‌های آمریکایی

مشرق | بین‌الملل | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 09:12
سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد یکشنبه اعلام کرد که یک نفتکش و چند ناو جنگی آمریکایی را در خلیج عدن و دریای سرخ با موشک و پهپاد هدف قرار داده‌اند.
يمن،سرخ،مسلح،فلسطين،ارتش،نيروهاي،درياي،متوقف،سريع

به گزارش مشرق، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد یکشنبه بیانیه‌ای درباره عملیات‌های اخیر ارتش این کشور علیه کشتی‌های آمریکا در منطقه صادر کرد.سریع در این بیانیه اعلام کرد که یک نفتکش و چند ناو جنگی آمریکایی را در خلیج عدن و دریای سرخ با موشک و پهپاد هدف قرار داده‌اند.
به نوشته وبگاه شبکه «المسیره»، وی در این‌باره توضیح داد: «ما ندای مردم بزرگ یمن برای پیروزی بر ظلم و ستم علیه مردم فلسطین و پاسخ دادن به تجاوزات آمریکا و انگلیس به کشورمان را اجابت کردیم».سخنگوی ارتش یمن اظهار داشت: «نیروی دریایی ارتش یمن با استعانت از خداوند متعال در یک عملیات نظامی کیفی، نفتکش آمریکایی "تورم ثور" را در خلیج عدن با تعدادی موشک مناسب هدف قرار داد».
در ادامه این بیانیه آمده است: «همزمان، نیروی هوایی ارتش یمن نیز تعدادی ناو جنگی آمریکایی را در دریای سرخ با تعدادی پهپاد هدف قرار داد».سریع ادامه داد که نیروهای مسلح یمن تأیید می‌کنند که در دفاع از کشور، مردم و ملت ما، با عملیات نظامی با کیفیت‌تر علیه همه اهداف متخاصم در دریاهای سرخ و عربی مقابله خواهند کرد.
وی در پایان تصریح کرد: «نیروهای مسلح یمن در کنار تمام مردم بزرگ یمن به انجام وظایف دینی، اخلاقی و انسانی خود در قبال مردم فلسطین ادامه می‌دهند و تا زمانی که تجاوزات متوقف نشود و محاصره مردم فلسطین در غزه متوقف نشود، عملیات نظامی آنها متوقف نخواهد شد».
نیروهای مسلح یمن به دنبال تشدید حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به هیچ کشتی مرتبط با این رژیم و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نداده‌اند.