خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آغاز ساخت ۲۰۳ هزار واحد مسکن شهری در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 08:49
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: ساخت ۲۰۳ هزار واحد مسکن شهری در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر در قالب طرح نهضت ملی مسکن آغاز شد.
مسكن،بنياد،نهضت،ملي،واحدهاي،شهرهاي

حمیدرضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بر عهده بنیاد مسکن است و در حال حاضر با همکاری بانک ها و پرداخت تسهیلات ساخت ۵۵۰ میلیون تعداد واحدهای موثر نهضت ملی مسکن در شهرهای تحت مسئولیت بنیاد به ۱۸۷ هزار واحد رسیده است.
به گفته وی ۱۶ هزار واحد مسکن اقشار کم درآمد نیز که جزو برنامه های بنیاد مسکن در شهرهاست هم زمان در حال اجراست که در مجموع با احتساب این واحدها و نهضت ملی مسکن، واحدهای شهری در حال اجرا توسط این بنیاد به ۲۰۳ هزار واحد رسیده است.
او می گوید: تاکنون زمین موثر برای احداث ۲۳۵ هزار واحد مسکونی شهری برای احداث واحدهای نهضت ملی مسکن به بنیاد مسکن اختصاص یافته است.
وی در خصوص واگذاری زمین به متقاضیان گفت: تاکنون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به قائم مقامی وزارت راه و شهرسازی ۱۰۹ هزار قطعه زمین شهری را در شهرهای تحت مسئولیت بنیاد در قالب تک نفره و گروهی به متقاضیان واگذار کرده است تا در آن اراضی مسکن احداث شود.
او تاکید کرد: همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات ساخت مسکن و همچنين افزایش سرمایه بانک ها در این بخش خود نقش موثری در افزایش روند ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن به ویژه در شهرهای کوچک دارد و در صورتی که بانک های متخلف اعتباراتشان کاهش یابد به طور قطع روند و پرداخت تسهیلات بهبود می یابد.