خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وزیر خارجه رژیم اسرائیل: هیچ کس نمی‌تواند مانع عملیات نظامی ما در رفح شود

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 08:24
وزیر خارجه رژیم اسرائیل گفت در صورت برقراری آتش بس، عملیات ارتش در غزه متوقف نخواهد شد و هیچکس نمی‌تواند مانع ورود نیرو‌های ما به رفح شود.
رفح،رژيم،اسرائيل،غزه،عمليات،نتانياهو،حماس،رمضان،نظامي،وزير،م ...

به گزارش پایگاه خبری «عربی ۲۱»، "یسرائیل کاتس» این مطلب را در پاسخ به سوال شبکه ۱۴ اسرائیل در مورد فشار دولت بایدن بر کابینه «بنیامین نتانیاهو» برای جلوگیری از عملیات زمینی ارتش این رژیم در رفح، بیان کرد.
وزیر امور خارجه اسرائیل افزود که کابینه نتانیاهو جنگ عیله نوار غزه را متوقف نخواهد کرد، زیرا با بقای حماس در غزه موافق نیست.
وی اظهار کرد: تشکیلات خودگردان فلسطین بخشی از دولت مدنی در نوار غزه نخواهد بود.
«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا روز جمعه گفت: اسرائیل قبل از هرگونه عملیات نظامی در رفح به یک طرح معتبر برای تضمین امنیت و حفاظت از بیش از یک میلیون فلسطینی که در این شهر پناه گرفته اند، نیاز دارد.
بر اساس بیانیه پنتاگون، اظهارات آستین پس از تماس تلفنی بین او و «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم اشغالگر اسرائیل که در مورد عملیات نظامی در «خان یونس» برقرار شد، بیان شد.
پیشتر شبکه آمریکایی «سی ان ان» پنجشنبه گذشته گزارش داد که دولت بایدن به شدت برای تضمین آتش بس در غزه قبل از ماه رمضان تلاش می‌کند.
این شبکه به نقل از یک دیپلمات آگاه به مذاکرات بین رژیم اسرائیل و حماس که با میانجیگری قطر، مصر و آمریکا در حال انجام است، افزود: اگر عملیاتی علیه رفح انجام شود، باید معامله [ بر سر آزادی اسیران دو طرف]را فراموش کنیم.
با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان، مذاکرات بین رژیم اسرائیل و حماس در دو هفته آینده بسیار مهم خواهد بود.
هرگونه حمله نظامی رژیم اسرائیل در ماه رمضان علیه ساکنان رفح، تنها به افزایش تنش در سراسر منطقه منجر خواهد شد.
پیشتر «آوریل بنوا» مدیر اجرایی پزشکان بدون مرز در آمریکا گفته بود که عواقب حمله گسترده به شهر رفح در جنوب نوار غزه، غیرقابل تصور است.
نتانیاهو به تازگی اعلام کرد که عملیات زمینی در رفح ظرف دو هفته آینده آغاز خواهد شد.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گزافه‌گویی‌های گذشته، خواستار نابودی گردان‌های نظامی جنبش حماس در رفح تا قبل از ماه رمضان شده است.
این در حالی است که کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی نیز از اختلاف بین نتانیاهو و «هرتزی هالیوی» رئیس ستاد کل ارتش این رژیم بر سر عملیات احتمالی در رفح خبر داد.
منبع: ایرنا