خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اعتراف مجله عبری به سرقت نظامیان صهیونیستی از خانه‌های فلسطینیان غزه

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | یکشنبه، 06 اسفند 1402 - 08:00
یک رسانه عبری اذعان کرد که نظامیان اشغالگر اسرائیل در غزه هر چیزی را که به دستشان رسید، غارت کردند.
اسرائيلي،غزه،زنان،دزديدن،باريكه،افتخار،لوازم،مجاز،مجله،فلسطيني

مجله عبری زبان ۹۷۲ گزارش داد که دزدیدن اموال فلسطینی‌ها در باریکه غزه از سوی اشغالگران اسرائیلی به یک امر عادی تبدیل شده است و همه اشیاء اعم از فرش، لوازم آرایشی، موتور سیکلت، طلا، تلفن همراه، لپ تاپ و حتی اسباب بازی‌های کودکان، به سرقت رفته است.
این مجله اسراییلی خاطرنشان کرد، نظامیان اسرائیلی که مرتکب هرگونه جنایت علیه کودکان و زنان غزه شده‌اند، از انتشار کلیپ‌های ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی خجالت نمی‌کشند و با افتخار تخریب وحشیانه ساختمان‌ها، تحقیر اسرای فلسطینی و دزدی‌های خود را به تصویر کشیده اند.
برخی از این کلیپ‌ها در شکایت ماه گذشته از سوی کشور آفریقای جنوبی به دیوان بین‌المللی دادگستری به عنوان شاهدی برای نسل‌کشی ارائه شده است.
در یک گروه فیس بوک برای زنان اسرائیلی با نزدیک به ۱۰۰ هزار کاربر، یکی از آن‌ها پرسید با هدایایی که شریک زندگی اش از غزه برای او آورده است، چه خواهد کرد؟
یکی از این زنان با وقاحت عکسی از لوازم آرایش دزدی شده منتشر کرده و نوشته است: «همه آن‌ها جز یک محصول، پلمپ است.»
این منبع ادامه داد که این پدیده یک راز نیست، زیرا به طور گسترده - و بدون انتقاد - در رسانه‌های اسرائیلی گزارش شده است.
خاخام‌های جنبش مذهبی صهیونیستی به سؤالات سربازان در مورد آنچه که غارت بر اساس قوانین یهود مجاز است، پاسخ داده و این اقدام مجاز دانسته اند.
کاربران شبکه‌های اجتماعی کلیپی از یک نظامی اسرائیلی در حال دزدیدن شتر از شهروند فلسطینی در باریکه غزه پخش کردند که در حال سواری بر روی آن، با افتخار و ابراز خوشحالی عکس می‌گیرد.