خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خسروپناه: رقابت کاندیداها باید سالم و به دور از هرگونه تخریب باشد

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 05 اسفند 1402 - 20:12
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه رقابت کاندیداها در انتخابات باید سالم و به دور از هرگونه تخریب باشد گفت: کاندیداها در مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های اخذ رای نقش مهمی دارند.
استان،بوشهر،انتخابات،اسلامي،نفر،شوراي،راي،مجلس،اخذ،حوزه،انقل ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه عصر امروز در جلسه شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه این استان در عرصه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، فقهی و دیگر امور از علمای مهم و برجسته‌ای برخوردار است اظهار داشت: علمای استان بوشهر از دیرباز در جامعه اسلامی و حوزه استعمار و استکبارستیزی از جایگاه بالایی برخوردار بودند و اکنون هم دارای علمای برجسته‌ای است.
وی وجود استاندار انقلابی و جهادی و امام جمعه فرهیخته را از ویژگی‌های استان بوشهر دانست و خاطرنشان کرد: همه مدیران و فرهیختگان در توسعه و پیشرفت استان نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر را تاریخ درخشان مبارزه با استعمار و استکبار دانست و خاطرنشان کرد: استان بوشهر در ادوار مختلف تاریخی نقش مهمی در مبارزه با استعمار و استکبار داشته و در این راستا شهدایی تقدیم شده است.
خسروپناه تولیدات صنایع دستی استان بوشهر را منحصر به فرد دانست و اضافه کرد: بانوان هنرمند استان بوشهر در تولید صنایع دستی خالق محصولات بسیاری هستند که لازم است نمایشگاه دائمی تولیدات صنایع دستی استان بوشهر ایجاد شود.
وی به انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در 11 اسفند پرداخت و بیان کرد: نقش مدیران در عرصه انتخابات و زمینه‌سازی حضور حداکثری مردم در این عرصه مهم سیاسی اجتماعی خیلی مهم است و یکی از آسیب‌های مهم سکوت و محافظه‌کاری است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی باتاکید بر مشارکت همه جانبه مسئولان و مدیران در جهاد تبیین و معرفی توانمندی و دستاوردهای انقلاب اسلامی در همه بخش‌ها تصریح کرد: جهاد تبیین نقش مهمی در زمینه‌سازی برای مشارکت پرشور در انتخابات دارد و در این عرصه باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.
خسروپناه با بیان اینکه رقابت کاندیداها در انتخابات باید سالم و به دور از هرگونه تخریب باشد گفت: کاندیداها در مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رای نقش مهمی دارند.
وی با اشاره به گوشه‌ای از توانمندی جمهوری اسلامی در زمینه درمان تصریح کرد: حوزه درمان ایران به گونه‌ای پیشرفت و توسعه یافته که از کشورهای آمریکایی و اروپایی برای درمان به سبب وجود پزشکان حاذق و هزینه درمان کمتر به ایران سفر می‌کنند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی جایگاه درمان ایران اسلامی را جهانی دانست و بیان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پزشکان بانو در ایران بسیار اندک بود و اکنون به 500 برابر قبل از انقلاب اسلامی رسیده است.
خسروپناه پیشرفت جمهوری اسلامی در بخش‌های مختلف از جمله، محصولات دانش‌بنیان، هسته‌ای، ساخت شناورهای نظامی و جنگی و دیگر حوزه‌ها را حائز اهمیت و افتخار دانست و تأکید کرد: باید معرفی این توانمندی‌ها در قالب جهاد تبیین مورد توجه مسئولان قرار بگیرد تا جامعه از پیشرفت‌ها مطلع شود.
وی طرح اردوی راهیان پیشرفت از تأکیدات مقام رهبری را یکی از راه‌های جهاد تبیین دانست و اضافه کرد: باید همگان کمک کنند تا دستاوردهای نظام اسلامی در بخش‌های مختلف به جامعه معرفی شود.
همه زیرساخت‌ها برای برگزاری انتخابات فراهم شده است
استاندار بوشهر هم با بیان اینکه همه زیرساخت‌ها برای برگزاری انتخابات فراهم شده است گفت: برای مشارکت همه مردم در انتخابات و حضور در پای صندوق‌های اخذ رای امکانات لازم فراهم شده است.
احمد محمدی‌زاده با اشاره به ایجاد صندوق‌های اخذ رای در همه مکان‌ها اضافه کرد: یکی از ظرفیت‌های استان بوشهر حوزه گردشگری است که برای جمع‌‌آوری آرا مسافران و گردشگران صندوق‌های لازم پیش‌بینی شده است.
وی از پیش‌بینی انتخابات باشکوه و با حضور حداکثری در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: فعالیت هیئت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی، نیروهای امنیتی و انتظامی و دستگاه‌های اجرایی در برگزاری انتخابات پرشور در نقاط مختلف استان بوشهر درخور تحسین است.
استاندار بوشهر با بیان اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی روزهای پنجشنبه و جمعه آخر هفته جاری باید در استان حضور داشته باشند اضافه کرد: همه دستگاه‌های خدمات‌رسان استان در حوزه‌های مختلف درمانی، اورژانس، آتش‌نشانی، آب، برق و گاز در 10 و 11 اسفند در حالت آماده‌باش قرار دارند.
محمدی‌زاده با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان و عید نوروز قرار داریم گفت: در این راستا ضمن تامین مایحتاج عمومی مردم و مسافران نظارت برای کنترل قیمت‌ها تشدید شود.
تعداد واجدین شرایط در انتخابات 804 هزار و 107 نفر از جمعیت استان
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر نیز با قدردانی از شورای نگهبان و هیئت نظارت بر انتخابات استان بوشهر که امکان رقابتی شدن کاندیداها را فراهم کرده‌اند افزود: اکنون فضای رقابتی مطلوبی در سطح استان حکمفرما است.
اکبر پورات با بیان اینکه اکنون در مرحله تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری قرار داریم گفت: تبلیغات کاندیدای انتخابات مجلس شورای آغاز شده و تا 8 صبح 10 اسفند ادامه دارد.
وی تعداد نامزدهای انتخابات مجلس شورای استان بوشهر را 158 نفر اعلام و خاطرنشان کرد: در بوشهر، گناوه و دیلم 49 نفر، دشتستان 28 ، دشتی و تنگستان 35 نفر و دیر، کنگان، جم و عسلویه 46 نفر در 4 حوزه انتخابیه رقابت می‌کنند و آمار قطعی پس از مهلت انصراف که 72 ساعت مانده به اخذ رای است اعلام می‌شود.
رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر تاکنون تعداد انصرافی‌ها از کاندیدای مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر را 14 نفر دانست و خاطرنشان کرد: احتمال افزایش انصرافی‌ها وجود دارد.
پورات با بیان اینکه شعبه‌های اخذ رای استان بوشهر در 469 حوزه شهری و 314 حوزه روستایی مستقر می‌شود بیان کرد: 783 شعبه اخذ رای در استان بوشهر وجود دارد که از این تعداد 560 شعبه ثابت و 223 شعبه سیار است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تعداد واجدین شرایط در انتخابات را 804 هزار و 107 نفر از جمعیت استان بوشهر اعلام و تصریح کرد: از این تعداد 431 هزار و 180 نفر مرد و 372 هزار و 927 نفر زن و در سطح استان بوشهر از مجموع جمعیت واجد شرایط 42 هزار نفر رای اولی هستند.
انتهای پیام/190/.