خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پژمانفر: 96 هزار تماس تلفنی با دفتر کار‌م‌ برقرار شد‌ - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 05 اسفند 1402 - 20:12
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، در خصوص بد اخلاقی های انتخاباتی گفت: این بد اخلاقی ها نه تنها باعث مشارکت بیشتر مردم نخواهد شد بلکه فضای ناامیدی را ایجاد می کند.
مجلس،نماينده،مشكلات،اسلامي،مشهد،ادامه،پرداخت،انقلاب،اشاره،تو ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، نصرالله پژمانفر امروز در نشست خبری جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی در خصوص غیبت‌های خود در مجلس اظهار داشت: غیبت برخی نمایندگان به دلیل حضور در جلسات دیگر بوده و نه به دلیل عدم تمایل به حضور در صحن علنی.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه به اقدامات خود در جهت پاسخگویی مسئولان به مردم اشاره کرد و گفت: در طی مسئولیت من در مجلس، 96 هزار تماس تلفنی با دفتر کار من برقرار شده که به مسئولان مربوطه ارجاع داده شده و حل شده است.
پژمانفر در خصوص ریشه مشکلات مردم گفت: ریشه مشکلات مردم یا در نبود قانون، یا در قوانین ضعیف و یا در عملکرد ضعیف مجریان قانون است.
وظیفه ما به عنوان نماینده مجلس، قانونگذاری، نظارت و پیگیری مشکلات مردم است.
وی در پایان به لزوم پاسخگویی مسئولان به مردم و حل مشکلات آنها تاکید کرد.
حضور در مجلس نیازمند اندیشه و مدیریت راهبردی است
در ادامه این جلسه فعال سیاسی و رسانه‌ای، به ویژگی‌های یک نماینده مجلس در تراز انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: حضور در مجلس شورای اسلامی با گفتمان انقلاب اسلامی نیازمند اندیشه و مدیریت راهبردی است.
محمد آصفی یزدی عنوان کرد: خبرنگاران، فعالان سیاسی و امنیتی و پژوهشگران سه گروهی هستند که از اندیشه و مدیریت راهبردی برخوردارند.
و مجلس عصاره ملت است و نمایندگان باید در همه امور داخلی و خارجی اظهار نظر کنند.
این کاندیدای ‌مجلس بیان کرد: نماینده مجلس باید از ویژگی‌ها و توانمندی‌هایی برخوردار باشد تا در صحن علنی و کمیسیون‌ها به درستی تصمیم‌گیری کند.
آصفی ادامه داد: تصمیمات نمایندگان باید عاقلانه، هوشمندانه، خردمندانه، منطبق بر قوانین موضوعه، قانون اساسی، وصیت‌نامه امام خمینی (ره) و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باشد.
وی در ادامه به تشریح این ویژگی‌ها و توانمندی‌ها پرداخت و گفت: نماینده مجلس باید از اطلاعات و تجربیات کافی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی برخوردار باشد.
آصفی یزدی همچنین به اهمیت زمان در تصمیم‌گیری‌های مجلس اشاره کرد و گفت: گاهی اوقات زمان تصمیم‌گیری بسیار کوتاه است و نماینده باید در کمترین زمان ممکن بهترین تصمیم را اتخاذ کند.
وی در پایان تاکیدکرد: نمایندگان مجلس باید در تصمیمات خود، مصالح مردم و کشور را در نظر بگیرند و از منافع شخصی و جناحی خود پرهیز کنند
نماینده مجلس باید حلقه وصل اندیشکده‌ها، نخبگان و مردم باشد
در ادامه منتخب دیگر جبهه پیروان خط امام و رهبری خراسان رضوی به نقش نماینده مجلس در حل مشکلات مردم پرداخت و گفت:نماینده مجلس باید حلقه وصل اندیشکده‌ها، نخبگان و مردم باشد تا بتواند از ظرفیت همه این بخش‌ها برای حل مشکلات مردم استفاده کند.
سیمه سادات ابراهیمی افزود: نماینده مجلس نمی‌تواند در همه حوزه‌ها متخصص باشد، اما باید از نظرات متخصصان استفاده کند.برای حل مشکلات مشهد باید از ظرفیت اندیشکده‌ها، نخبگان و مردم استفاده کرد.
وی افزود:نماینده مشهد باید در تراز ملی باشد و بتواند برای حل مشکلات مشهد اجماع ملی ایجاد کند؛اصحاب رسانه باید در فضای انتخابات اخلاق را رعایت کنند.
ابراهیمی در ادامه به تشریح مدل مطلوب عملکرد نماینده مجلس پرداخت و گفت: نماینده مجلس باید از ویژگی‌هایی مانند تعامل موثر، اثرگذاری، گزارش دهی و پاسخگویی برخوردار باشد.
کاندید مجلس شورای اسلامی به اهمیت استفاده از ظرفیت‌های ملی برای حل مشکلات مشهد اشاره کرد و گفت: نماینده مشهد باید بتواند با استفاده از سرمایه اجتماعی مردم مشهد، در مجلس اجماع ملی برای حل مشکلات مشهد ایجاد کند.
وی در پایان به نقش اصحاب رسانه در فضای انتخابات اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه باید در فضای انتخابات اخلاق را رعایت کنند و از تخریب و جوسازی پرهیز کنند.
تعارض نقش ساختار و کارگزار، مانع پیشرفت کشور
در این نشست جلیل رضوانی، نامزد مجلس شورای اسلامی، به بررسی دو مشکل اساسی در کشور پرداخت و گفت: تعارض نقش ساختار و کارگزار و عدم تناسب سیاست‌های اقتصادی با نیازهای تولید، دو مانع بزرگ در مسیر پیشرفت کشور هستند.
نامزد مجلس داوزدهم شورای اسلامی بیان کرد: عدم هماهنگی بین ساختار و بدنه تشکیلات، باعث کندی در انجام وظایف و عدم پیشرفت می‌شود.سند بنیادین تحول آموزش و پرورش به دلیل عدم طی مراحل قانونی، الزام‌آور نیست.
رضوانی تصریح کرد: حجم نقدینگی در حال انتقال به بانک‌ها است، اما به دلیل عدم تناسب سود وام با سود تولید، این نقدینگی منجمد شده و به تولید کمک نمی‌کند.
وی در ادامه به تشریح مشکل تعارض نقش ساختار و کارگزار پرداخت و گفت: به عنوان مثال، برجام در مدت کوتاهی به تصویب رسید، اما بسیاری از قوانین مهم کشور هنوز در مجلس و کمیسیون‌ها بلاتکلیف هستند.
رضوانی به مشکل عدم تناسب سیاست‌های اقتصادی با نیازهای تولید اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال، اوراق سلف با سود 30 درصد توسط بانک‌ها خریداری می‌شود، اما تولیدکننده به دلیل سود بالای این اوراق و عدم تناسب آن با سود تولید، قادر به استفاده از این وام‌ها نیست.
وی تاکیدکرد: برای حل این مشکلات، باید تعارض بین ساختار و کارگزار حل شده و سیاست‌های اقتصادی متناسب با نیازهای تولید شود.
مجلس انقلابی، تحول خواه، دغدغه مند و با برنامه
احسان عظیمی راد، دیگر منتخب این جبهه به ویژگی‌های یک نماینده در تراز انقلاب اسلامی پرداخت و تصریح کرد: نماینده انقلابی باید گفتمان تحول خواهی، دغدغه مندی و برنامه محوری را دنبال کند.
وی عنوان کرد: انتخاب اصلح نیاز به زمینه سازی و جریان سازی دارد.مجلس شورای اسلامی باید در راستای تمدن سازی نوین اسلامی گام بردارد.نماینده مجلس باید نسبت به مشکلات مردم دغدغه مند باشد.
عظیمی راد بیان کرد: مدل دیده بانی شهر، راهکاری برای نظارت بر عملکرد نمایندگان است همچنین نماینده باید از ظرفیت های کارشناسی و مشاوره‌ای برای بررسی طرح ها و لوایح استفاده کند.
وی در ادامه به تشریح گفتمان تحول خواهی پرداخت و گفت: حضرت آقا در بیانیه گام دوم انقلاب، تمدن سازی نوین اسلامی را به عنوان آرمان بزرگ انقلاب مطرح کرده اند؛ مجلس شورای اسلامی باید در راستای تحقق این آرمان بزرگ گام بردارد.
عظیمی راد همچنین به اهمیت دغدغه مندی نماینده نسبت به مشکلات مردم اشاره کرد و گفت: نماینده مجلس باید صبح که به مجلس می رود، چک کند که چه مشکلاتی در جامعه و در کف میدان وجود دارد.
وی در پایان به ضرورت استفاده از ظرفیت های کارشناسی و مشاوره ای توسط نماینده مجلس تاکید کرد و گفت: نماینده باید برای بررسی طرح ها و لوایح، از نظرات کارشناسان و متخصصان استفاده کند
انتهای پیام/282/.