خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازپیرایی درختان کهن‌سال و فضای سبز بوستان ملت و خیابان ولی‌عصر(عج) - تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | شنبه، 05 اسفند 1402 - 19:30
شهردار منطقه 3 از بازپیرایی درختان کهن سال و فضای سبز بوستان ملت و خیابان ولی عصر(عج) خبر داد.
پروژه،منطقه،آينده،بوستان،جواني،ملت،طرح،بازپيرايي،ترافيكي،تكميل

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، همزمان با شب ولادت حضرت آیین بهره‌برداری 60 پروژه عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و فرهنگی شهرداری منطقه 3 با حضور هادی حق‌بین؛ معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران و حمید جوانی؛ شهردار منطقه 3 در قالب یکصد و سومین پویش امیدوافتخار در بوستان ملت برگزار شد.
حمید جوانی؛ شهردار منطقه 3 در حاشیه این مراسم اظهار کرد: پروژه‌هایی که افتتاح شدند شامل 45 پروژه توسعه محله‌ای و 15 پروژه عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری و اجتماعی هستند که در مجموع به ارزش حدود 150 میلیارد تومان است.
وی با اشاره به احداث پروژه‌های جدید در سال 1403 گفت: برای سال آینده در قالب طرح "من شهردارم" حدود 80 پروژه را در 12 محله پیش‌بینی کردیم.
این 80 پروژه شامل مواردی از جمله جمع‌آوری آب‌های سطحی، آسفالت جداول و بازپیرایی فضای سبز و المان‌های ترافیکی هستند.
جوانی اضافه کرد: پروژه‌هایی را برای بلندمدت از دو سال پیش برنامه‌ریزی کردیم، از جمله پروژه مقاوم‌سازی جداره بزرگراه همت که سال آینده تکمیل می‌شود؛ مقاوم‌سازی و بازپیرایی حاشیه اتوبان چمران به سمت شمال، ساخت سرای محله آرارات و...
از دیگر پروژه‌های است که در سال آینده پیش‌بینی شده است.
شهردار منطقه 3 اضافه کرد: ساخت، تکمیل و مقاوم‌سازی دیواره‌های کانال‌های منطقه را خواهیم داشت که بخشی از آن امسال انجام شده است و در سال آینده تکمیل می‌شود.
بازپیرایی فضای سبز، روشنایی، آبنماها و فضاهای بوستان ملت در سال 1403 انجام می‌شود.
علاوه بر این تصفیه‌خانه بوستان ملت و کانال‌های سطح منطقه در سال آینده دستور کار قرار خواهد گرفت.
جوانی در خصوص آخرین وضعیت نوسازی ده‌ونک یادآور شد: طرح تفصیلی ده‌ونک تصویب و ابلاغ شد و براساس طرح تفصیلی جدید در حال صدور پروانه هستیم.
در این طرح تعداد طبقات طوری تعریف شده که انگیزه ساخت و ساز در آن افزایش پیدا کند.
وی درباره نگهداشت درختان و فضای سبز بوستان ملت و خیابان ولی‌عصر(عج) افزود: در این زمینه هر ساله قرارداد جداگانه منعقد می‌شود و کمترین تلفات را در ارتباط با آفت درختان کهن‌سال خیابان ولی‌عصر(عج) داریم.
انتهای پیام/