خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ساعی: کمپ بین‌المللی تکواندو در مازندران راه‌اندازی می‌کنیم - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 05 اسفند 1402 - 19:12
رییس فدراسیون تکواندو گفت: راه اندازی کمپ تیم های ملی تکواندو در مازندران جزو الویت ها بوده و سعی می کنیم این کمپ را به یک کمپ بین المللی تکواندو تبدیل کنیم.
تكواندو،استان،مازندران،ورزشكاران،ورزشي،مازندراني،اشاره،ورزش، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری" هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو عصر امروز در مراسم تجلیل از قهرمانان تکواندو مازندران در ساری اظهار داشت: تلاش می‌کنیم با استعدادها وتوانمندی‌هایی که در رشته تکواندو مازندران داریم کمپ تیم ملی در استان راه اندازی شود.
وی با بیان اینکه استان از نظر ظرفیت‌ها و استعدادها دارای پتانسیل بالایی است خاطرنشان کرد: تکواندو مازندران درسال‌های گذشته در بخش‌های گوناگون پیشرفت چشمگیری داشته است.
رئیس فدراسیون تکواندو تصریح کرد: استان مازندران یکی از قطب‌های تکواندو در کشور بوده و خوشبختانه تکواندو مازندران در بخش قهرمانی و مربیگری و در رده‌های سنی مختلف در تیم‌های ملی پیشرفت داشته است.
ساعی با تاکید بر استعداد بالای تکواندو در مازندران افزود: در بیشتر اردوهای تیم‌های ملی تکواندو، 50 درصد ورزشکاران و مربیان مازندرانی هستند.
رئیس فدراسیون تکواندو با بیان اینکه استعداد ورزشکاران مازندرانی در رشته تکواندو خلاصه نمی شود تصریح کرد: استان در بیشتر رشته‌های ورزشی مانند کشتی سرآمد است.
وی تصریح کرد: ما در تکواندو در تمامی رده های سنی حتی در شهرستان‌های کشتی خیز ورزشکار و قهرمان تکواندو داریم.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران هم درآیین تجلیل از برترین های تکواندو استان به نقش آفرینی ورزشکاران مازندرانی و کسب مدال‌های بین المللی و جهانی اشاره کرد و اظهار داشت: ورزشکاران استان به طور میانگین روزانه یک مدال بین المللی و جهانی کسب می‌کنند.
علی رجبی گفت: تجلیل از ورزشکاران مازندرانی باید هر روز برگزار شود و سهم ورزشکاران مازندرانی از افتخارات و مدال آوری‌ها بالاست و بطور میانگین هر روز یک مدال آسیایی، بین المللی و جهانی کسب می‌کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران به درخشش ورزشکاران استان در مسابقات مهم و معتبر برون مرزی نیز اشاره کرد و افزود: در بازی‌های آسیایی هانگژو از نظر مدال آوری، ورزشکاران مازندرانی سهم برجسته‌ای داشتند.
رجبی با اشاره به کمبودهای ورزش استان نیز اشاره و تصریح کرد: با وجود ظرفیت مهم ورزشی متاسفانه با کمبود زیرساخت ها در استان روبرو هستیم.
رجبی گفت: 22 طرح نیمه کاره ورزشی به ارزش 200 میلیاردتومان در شهرهای مختلف استان در دهه فجر افتتاح شد و بزودی چهار طرح ورزشی دیگر نیز افتتاح می‌شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: برای تکمیل طرح های نیمه تمام استان به بیش از 200 میلیاردتومان اعتبار نیاز داریم که با تشکیل خیران حامی ورزشی استان در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌شود.
مدیرکل ورزش وجوانان مازندران افزود: طرح‌های نیمه کاره استان تا هفته دولت 1403 تکمیل و بهره برداری می شود.
رجبی به سرانه 1.3 متری اماکن ورزشی در مازندران اشاره کرد و گفت: بخش اعظم زیرساخت‌های ورزشی در روستاها قرار دارد.
وی همچنین، به تدوین و برنامه‌هایی برای المپیک آینده و افزایش سهم مدال‌آوری ورزشکاران استان اشاره کرد و افزود: ورزش تکواندو مانند کشتی در مازندران است و برای کمک به توسعه تکواندو با ایجاد خانه‌های تکواندو تلاش می‌کنیم سهم مدال‌آوری را افزایش دهیم.
انتهای پیام/