خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واگذاری 70 هزار قطعه زمین به خانواده‌های مشمول قانون جوانی جمعیت - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 05 اسفند 1402 - 18:53
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از واگذاری 70 هزار قطعه زمین به خانواده های مشمول قانون جوانی جمعیت در کشور خبر داد.
قانون،جواني،مسكن،جمعيت،زمين،دولت،سيزدهم،رضوي،خراسان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، ارسلان مالکی در مراسم اختصاص زمین رایگان به 3333 خانواده مشمول قانون جوانی جمعیت در استان خراسان رضوی اظهار داشت: ارزش ریالی این قطعات بالاست اما برای دولت مهم حل مشکل مسکن مشمولان این قانون است.
مالکی از قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به عنوان یکی از قوانین بنیادی و اساسی در کشور یاد کرد که حاصل هم‌افزایی دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی بوده و علاوه بر اینکه یک تکلیف قانونی است یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است که برای سال‌ها مورد تاکید بزرگان نظام اسلامی بوده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم با تلاش و همت جهادی این قانون را به طور شایسته اجرا خواهد کرد، گفت: همانطور که وعده کرده بودیم در قالب قانون جوانی جمعیت 70 هزار قطعه زمین به خانواده‌های مشمول این قانون زمین واگذار کنیم که خوشبختانه تا امروز این آمار از 70 هزار واحد عبور کرده است.
وی افزود: با همین همت برای تمام مشمولان این قانون زمین تامین می‌کنیم.
مالکی در خصوص عزم دولت سیزدهم برای رفع دغدغه مسکن اقشار فاقد مسکن در کشور نیز تصریح کرد: دولت سیزدهم با علم به پیچیدگی و دشواری تامین مسکن برای 4 میلیون خانوار فاقد مسکن پا به این عرصه گذاشت و با اراده و با تمامی ظرفیت برای این امر تلاش کرد و تا این لحظه بیش از 2 میلیون و 200 هزار واحد در سراسر کشور در حال ساخت است.
داعی، مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز گفت: در استان خراسان رضوی در حال حاضر خوشبختانه 3 مرحله واگذاری جوانی جمعیت انجام شده است، که در مرحله اول 1210، مرحله دوم 1301 و در این مرحله 3333 متقاضی تحت عنوان پویش مهدوی صاحب زمین شده اند.
وی عنوان کرد: در خراسان رضوی 42541 متقاضی طرح جوانی جمعیت هستند که 11329 متقاضی تایید نهایی شده‌اند‌.
انتهای پیام/282/.