خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فکر نمی‌کردم تأیید صلاحیت شوم/ شرکت نکردن در انتخابات جایگاه کشور را تنزل می‌دهد

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | شنبه، 05 اسفند 1402 - 18:30
کاندیدای انتخابات مجلس گفت: شرکت نکردن در انتخابات جایگاه ایران را در شرایط فعلی تنزل می‌دهد چرا که غربی‌ها به این انتخابات چشم دوخته‌اند.
انتخابات،مطهري،اصلاح،مجلس،دست،اسلامي،صداي،ملت،مشاركت،دنبال،ا ...

مطهری:
علی مطهری کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در برنامه ستاد انتخاباتی صدای ملت اظهار کرد: بنده تصور نمی‌کردم تأیید صلاحیت شوم، اما به هرحال تأیید شدم و در خدمت مردم کشورمان هستم.
او افزود: شرکت نکردن در انتخابات جایگاه ایران را در شرایط فعلی تنزل می‌دهد چرا که غربی‌ها به این انتخابات چشم دوخته اند که ببینند مردم کشور ما چه می‌کنند.
مطهری متذکر شد: مطمئن باشید اگر مشارکت پایین باشد طرفین غربی به راحتی سر میز مذاکره توافق هسته‌ای نمی‌آیند و قطعا می‌خواهند امتیاز گیری کنند، اما در صورت مشارکت بالای مردم دست برتر با جمهوری اسلامی خواهد بود.
کاندیدای انتخابات مجلس گفت: باید قبول کنیم که به خاطر حوادث مختلف سال‌های گذشته اعتماد مردم به نظام کم شده است چرا که دولت‌های پی در پی و مجالس بسیاری آمده اند و رفته اند و مردم فکر می‌کنند افق روشنی برای آن‌ها وجود ندارد.
او ادامه داد: هر روز که جلو می‌رویم گرانی و تورم بیشتر می‌شود، اما این وضعیت قابل اصلاح است و اگر کسانی وارد مجلس شوند که به دنبال امور و اصلاح باشند و توازن بین شرق و غرب ایجاد کنند زمینه برای رفع تحریم‌ها فراهم خواهدشد.
سر لیست صدای ملت گفت: اگر مجلس قوی ایجاد شود انتخاب مسئولان به صورت بهتر انجام می‌شود بسیاری از نابسامانی‌ها ناشی از این است که افراد درجه اول کنار گذاشته شده و مسئولیت‌های مهم در دست اشخاص درجه چهار است لذا اگر کشور را به دست کارشناسان بسپاریم به سمت پیشرفت حرکت خواهیم کرد.
او تصریح کرد: اصلاح امور قطعا ممکن است و باید افراد اصلح به دنبال اصلاح امور باشند، اما اگر مردم بگویند ما ناراحتیم و در انتخابات شرکت نمی‌کنیم وضعیت بدتر خواهد شد؛ بنابراین توصیه می‌کنم که همه در انتخابات شرکت کنند و دیگران را هم تشویق کنند چرا که هرچقدر مشارکت بالا باشد نمایندگان عاقل و معتدل بیشتری وارد مجلس می‌شوند.
کسانی هم که مخالف رای دادن هستند به نشانه اعتراض به لیست صدای ملت رای بدهند.
او در پایان گفت: ما باید انقلاب را اسلامی کنیم نه این که اسلام را انقلابی کنیم و باید به سمت راه امام خمینی و امثال شهید مطهری بازگردیم ما نباید این انقلاب را رها کنیم چرا که این نظام به راحتی به دست نیامده و جمهوری اسلامی با رهبری شخصیتی به نام امام خمینی روی کار آمد بنابراین باید به دنبال اصلاح نظام باشیم من خودم علاقه دارم که کار‌های علمی انجام دهم، اما احساس می‌کنم که به عنوان فرزند شهید مطهری بار بزرگی بر دوش دارم و نباید عرصه انتخابات را خالی کنم.