خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«‌مشارکت در انتخابات» موجب تقویت قدرت بازدارندگی و امنیت‌ کشور خواهد شد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 05 اسفند 1402 - 18:12
جانشین معاون هماهنگ کننده فراجا مبحث انتخابات را بیش از هر چیزی در تقویت امنیت و بازدارندگی کشور، تاثیرگذار دانست و گفت: باید توصیه رهبری را جدی گرفته و با حضور پای صندوق های رای، بهترین ها را انتخاب کنیم.
كشور،انتخابات،دشمن،شرفي،سردار،مشاركت،جانشين،معاون،امنيت،نظام ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سردار محمد شرفی امروز در نشست با گروه‌های مرجع و تاثیر‌گذار در سالن اجتماعات شهدا فراجا در رشت اظهار داشت: همه تحلیلگران، صاحبان نظر و اندیشه حوزه‌های سیاسی و اجتماعی معتقدند مهم‌ترین زیرساخت هر کشور برای توسعه، آبادانی و زندگی بهتر بحث امنیت است که‌ مؤلفه بسیار مهمی است.
جانشین معاون هماهنگ‌کننده فراجا با بیان اینکه وظیفه ما تقویت پایه‌های امنیت کشور برای دفع به‌موقع هرگونه تعرض، حفاظت از تمامیت ارضی کشور در هر زمان و هر شرایط است افزود: در این مسیر، ارزش‌ها و آرمان‌های امام(ره)، پایه‌های دین مبین اسلام و راهبردهای ابلاغی رهبری را مورد توجه قرار داده و در عین حال وظیفه داریم شرایطی را فراهم کنیم تا میزان‌ مشارکت و حضور مردم در امور سیاسی و حاکمیتی کشور افزایش یابد و به‌‌دلیل این بازدارندگی، هیچ کشوری قادر نخواهد بود که فکر کوچک‌ترین تعرض به این کشور را در ذهن بپروراند.
سردار شرفی مبحث انتخابات را بیش از هر چیزی در تقویت امنیت و بازدارندگی کشور، تاثیرگذار دانست و متذکر شد: انتخابات موجب تغییر، تحول و نوگرایی در جامعه می‌شود و مردم از این طریق، در تعیین سرنوشت سیاسی خود مداخله خواهند کرد و لذا رهبر معظم انقلاب از همه کسانی‌که صاحب مخاطب هستند خواستند که مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کنند و رهبری از این افراد به‌عنوان منادیان انتخابات یاد کردند که برگرفته از آیات الهی است.
وی با بیان اینکه در شرایط فعلی، هیچ معروفی بالاتر از مشارکت در انتخابات نیست چون دشمن برای نظام اسلامی برنامه دارد افزود: یکی از موضوعات مورد تاکید، شناخت راهبرد دشمن است.
جانشین معاون هماهنگ‌کننده فراجا خاطرنشان کرد: از جمله راهبردها و برنامه‌های دشمن در شرایط فعلی بحث ناامیدسازی، منصرف کردن مردم از حضور پای صندوق‌های رای، تضعیف کردن نظام، تعرض به آب و خاک کشور و برهم زدن امنیت و آرامش مردم است.
سردار شرفی اضافه کرد: دشمنان و بدخواهانِ نظام درتلاش هستند تا کشورمان پایه‌های قدرت یعنی مردم را از دست بدهد تا ایران به کشوری ضعیف تبدیل شود و بتوانند وارد عرصه تصمیم‌گیری برای سرنوشت کشور و اعمال حاکمیت شوند.
وی "استقلال" را یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: این استقلال نه‌تنها باعث تعیین سرنوشت کشور به دست مردم بلکه باعث تسلط بر تمام ذخائر و نعمت‌های خدادادی کشورمان شده است و اجازه نمی‌دهیم دیگران ذخایر کشور‌مان را به تاراج ببرند.
جانشین معاون هماهنگ‌کننده فراجا، شناخت نسبت به توانایی‌ها، قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بازدارنده کشور را ضروری دانست و تاکید کرد: هرکسی برای ایستادگی مقابل دشمن باید با ظرفیت‌ها و توانایی‌های کشورش آشنا باشد.
سردار شرفی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌رو گفت: دشمنان می‌دانند در ایام انتخابات، گوش‌ها شنواتر و چشم‌ها بیناتر است و در چنین شرایطی معمولاً گفتمان‌های غالب و مسلط برنده هستند که بتوانند افکار عمومی را هدایت کند و لذا دشمن با به‌کارگیری همه ظرفیت‌هایش درصدد است تا گفتمان ناامیدی را گفتمانِ غالب جامعه کند اما ما باید مقابل برنامه‌های دشمن بایستیم.
وی به خطرها و تبعات منفی مشارکت پایین در انتخابات اشاره و بیان کرد: با مشارکت پایین در انتخابات، نمایندگان ضعیف به مجلس راه پیدا می‌کنند و نارضایتی مردم بیشتر خواهد شد.
جانشین معاون هماهنگ‌کننده فراجا در پایان تاکید کرد: باید توصیه رهبری را جدی گرفته و با حضور پای صندوق‌های رای، بهترین‌ها را انتخاب کنیم؛ در این صورت برنده میدان‌ها در همه سنگرها خواهیم بود و لذا نخبگان جامعه و کسانی که صاحب نفوذ و...
هستند وظیفه دارند در این حوزه تلاش کنند.
سردار شرفی با اشاره به تحول‌آفرینی گیلانیان در عرصه‌های مختلف تاریخی افزود: امیدواریم در 11 اسفندماه شاهد خلق حماسه دیگری باشیم و تغییرات اثربخشی را در جامعه ایجاد کنیم.
انتهای پیام/612/.