خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تکمیل ۲ هزار پروژه نهضت ملی مسکن در پرند با همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ساخت

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | شنبه، 05 اسفند 1402 - 07:06
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: ساخت ۲ هزار پروژه نهضت ملی مسکن در پرند آغاز شده که تکمیل آن‌ها منوط به پرداخت تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی است.
پرند،نهضت،مسكن،ملي،تزريق

آرش صیادی مدیر عامل شرکت عمران پرند گفت: ۷۷ هزار نفر در شهر پرند متقاضی دریافت نهضت ملی مسکن بودند که شرایط آن‌ها مورد بررسی قرار گرفت.
به گفته وی سال گذشته ۶۰۰ هکتار به شهر جدید پرند الحاق شد و اکنون ۳۱ هزار واحد مسکونی نهضت ملی در اراضی تعیین شده جانمایی و فرآیند ساخت آن‌ها آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه ۲ هزار پروژه نهضت ملی مسکن با پیشرفت فیزیکی متفاوت در حال اجرا است، گفت: میانگین پیشرفت فیزیکی واحد‌های نهضت ملی مسکن پرند ۲۰ تا ۲۵ درصد است که تزریق منابع مالی روند تکمیل آن‌ها را سرعت می‌بخشد.
او یادآور شد: در صورتی که بانک‌ها تسهیلات ساخت مسکن به میزان ۵۵۰ میلیون تومان را به موقع پرداخت کنند و منابع مالی به پروژه‌ها تزریق شود؛ روند و سرعت اجرای پروژه‌ها افزایش می‌یابد.
وی گفت: در صورتی که بانک‌های خصوصی تسهیلات را پرداخت نکنند طبق برنامه هفتم باید اعتبارات آن‌ها کاهش یابد و به بانک‌های همکار تزریق شود که در این صورت شاهد تسریع در اجرای پروژه‌ها خواهیم بود.