خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 06 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رئیس جمهور برزیل: اقدامات اسرائیل در غزه نسل‌کشی است

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | شنبه، 05 اسفند 1402 - 06:55
لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهور برزیل در اظهاراتی گفت که آنچه رژیم صهیونیستی در غزه انجام می‌دهد، جنگ نیست بلکه نسل‌کشی است.
غزه،رژيم،صهيونيستي،برزيل،كودكان،زنان

به گزارش خبرگزاری فرانسه، لولا داسیلوا در سخنانی گفت که آنچه رژیم صهیونیستی در غزه انجام می‌دهد، جنگ نیست بلکه یک نسل‌کشی است، زیرا این رژیم در حال قتل و کشتار زنان و کودکان است.
رئیس جمهور برزیل تاکید کرد که قابل قبول نیست که تنها یک کشور در شورای امنیت مانع از تصویب قطعنامه برای آتش‌بس در غزه شود.
همچنین قابل قبول نیست که زنان و کودکان فلسطینی در غزه از دسترسی به غذا یا حتی یک لیوان شیر محروم باشند.
رئیس جمهور برزیل به تازگی در نشستی خبری در جریان سی و هفتمین اجلاس اتحادیه آفریقا در شهر «آدیس آبابا» پایتخت اتیوپی، رژیم صهیونیستی را به انجام نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها در نوار غزه متهم کرد و جنگ این رژیم در غزه را با اقدامات آدولف هیتلر دیکتاتور آلمان برای نابودی یهودیان مقایسه کرد.
وی با بیان اینکه «این جنگ سربازان علیه سربازان نیست»، افزود: این جنگی میان ارتش بسیار آماده با زنان و کودکان است.
رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارنظر رئیس‌جمهور برزیل مبنی بر مقایسه تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی به نوار غزه با واقعه هولوکاست، لولا داسیلوا را عنصر نامطلوب خواند.