خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دردسر یادداشت‌های تقلب برای بایدن

مشرق | بین‌الملل | جمعه، 04 اسفند 1402 - 20:47
یک منبع مطلع می‌گوید اتکای «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به کاغذهای یادداشت برای پاسخ‌دهی یه سوالات طی رویدادهای پشت درهای بسته موجب افزایش نگرانی میان حامیان مالی حزب دموکرات شده است.
بايدن،گزارش،ذهني،كنفرانس،گاف،حافظه،شناختي،مطبوعاتي،درخصوص

به گزارش مشرق، برخی از این افراد درخصوص این‌که بایدن ۸۱ ساله توانایی تحمل شرایط سخت کمپین ریاست‌جمهوری را داشته باشد، تردید دارند.
طبق گزارش آکسیوس، آن‌ها همچنین نگران هستند که بایدن در زمان مناظره مستقیم با رقیب انتخاباتی خود «دونالد ترامپ» با دشواری‌هایی مواجه شود.
مشاوران بایدن اصرار دارند که او تنها برای پاسخ دادن به سوالات تکنیکی و پرجزئیات از کاغذهای یادداشت استفاده می‌کند.
این درحالی است که هفته گذشته یک پزشک سابق کاخ سفید به همراه ۸۳ قانونگذار جمهوری‌خواه دیگر آمریکایی با نگارش یک نامه سرگشاده به ابراز «نگرانی شدید» درخصوص توانمندی‌های شناختی بایدن پرداخته و تاکید کردند او باید با دادن آزمون شناختی آمادگی ذهنی خود را برای ریاست جمهوری ثابت کند.
این نامه بعد از آن منتشر شد که بازرس آمریکایی پرونده تحقیقات درباره سوءمدیریت بایدن درباره اسناد محرمانه دولتی اخیرا در گزارش خود از این تحقیقات نوشت که او برای آنکه در دادگاه محاکمه شود بیش از حد پیر بوده و حافظه ضعیفی دارد.
جو بایدن ۸۱ ساله که رکورد پیرترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا را در اختیار دارد، بعد از انتشار این گزارش «رابرت هور» برای برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی درخواست کرد تا از آمادگی ذهنی خود دفاع کند.
او در این کنفرانس گفت: «حافظه من خوب است».
هر چند که رئیس‌جمهور آمریکا در همین کنفرانس مطبوعاتی با دادن یک گاف دیگر و یاد کردن از «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر به عنوان رئیس‌جمهور مکزیک سلامت ذهنی خود را زیر سوال برد.
او کمی قبل از دادن این گاف در یک سخنرانی دیگر ادعا کرده بود با ۲ نفر از رهبران جهان که سال‌ها قبل از دنیا رفته‌اند، گفت‌وگو داشته است.