خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خطر ریزش بهمن در نواحی کوهستانی استان تهران

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | جمعه، 04 اسفند 1402 - 20:01
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار نارنجی هواشناسی، نسبت به خطر ریزش بهمن در نواحی کوهستانی هشدار داد.
تهران،هشدار،استان،يزدي،سامانه،برف،مديركل،مهر،بحران،مديريت،بارشي

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران هشدار داد؛
حامد یزدی مهر، عصر جمعه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر فعالیت گسترده سامانه بارشی و کاهش محسوس دما در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: این دو سامانه از عصر فردا پنجم اسفندماه تا صبح سه شنبه هشتم اسفندماه فعال خواهند بود.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه سامانه بارشی برف، باران، مه و وزش باد شدید موقتی و وقوع کولاک برف در کوهستان‌های استان تهران به ویژه میگون، دماوند، آبعلی، شمیرانات، ایستگاه هفت توچال، لواسان، پردیس، قدس، رباط کریم، شهریار، اسلامشهر، بهارستان و تهران در زمان مذکور پیش بینی شده است، گفت: به شهروندان توصیه می‌شود نسبت به تردد در مسیر‌های کوهستانی به علت وقوع ریزش بهمن احتیاط لازم را داشته باشند و حتماً مجهز به تجهیزات زمستانی باشند.
یزدی مهر، افزود: طبق این هشدار احتمال لغزندگی و یخ زدگی معابر وجود دارد، لذا از همه عزیزان دستگاه‌های اجرایی، امدادی و راهداری می‌خواهیم که نسبت به برف روبی مسیر‌های اصلی و کوهستانی توجه ویژه داشته باشند، تا خدایی ناکرده شاهد حوادث ناگوار برای مردم نباشیم.
وی در ادامه در خصوص احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها نیز هشدار داد و عنوان کرد: شهروندان به هیچ عنوان در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها توقف نداشته باشند و دستگاه‌های اجرایی نسبت به لایروبی کانال‌ها و پاک سازی آب رو‌ها اطمینان حاصل کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به کاهش محسوس دما از همه مردم خواست نسبت به صرفه جویی در حامل‌های انرژی توجه ویژه داشته باشند و در خصوص یخ زدگی تأسیسات و لوله‌های آبرسانی تمهیدات ویژه بیندیشند.
یزدی مهر در پایان نیز به کوهنوردان در خصوص عدم صعود به ارتفاعات هشدار داد.