خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تظاهرات در اردن مقابل سفارت آمریکا در محکومیت حمایت واشنگتن از جنگ غزه

مشرق | بین‌الملل | جمعه، 04 اسفند 1402 - 17:06
مردم اردن با برگزاری تظاهرات گسترده در مقابل سفارت آمریکا، حمایت واشنگتن از نسل کشی مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.
غزه،رژيم،جنگ،نفر،آمريكا،اشغالگر،كشتار،توقف

به گزارش مشرق، مردم و فعالان در اردن تظاهرات گسترده‌ای را در مقابل سفارت آمریکا در امان برگزار کرده و همدستی و شراکت آمریکا در نسل کشی در غزه را محکوم کردند.
به نقل از العهد، آن‌ها از امت عربی و اسلامی خواستند از صرف محکومیت و درخواست برای توقف تجاوز دست بردارند و اقدامات عملی را برای توقف جنگ غزه از طریق اخراج سفرا، بستن سفارتخانه‌ها، لغو معاهده‌ها و ورود کمک‌های بشردوستانه فوری به غزه و حمایت مالی و تسلیحاتی از مقاومت غزه اتخاذ کنند.
از زمان شروع جنگ غزه در هفتم اکتبر، آمریکا و هم پیمانانش از رژیم صهیونیستی حمایت کرده و برای این رژیم تجهیزات نظامی می‌فرستند.
این درحالی است که کشتار مردم غزه در صد و چهلمین روز از جنگ ادامه دارد و به گفته وزارت بهداشت غزه رژیم اشغالگر ظرف ۲۴ ساعت گذشته مرتکب ۱۰ کشتار در غزه شده که به شهادت ۱۰۴ نفر و مجروح شدن ۱۶۰ تن دیگر منجر شده است.
هنوز تعدادی از قربانیان زیر آوار هستند و رژیم اشغالگر مانع ورود آمبولانس‌ها و کادر دفاع مدنی می‌شود.
این وزارتخانه اعلام کرد: آمار شهدا از آغاز جنگ غزه به ۲۹ هزار و ۵۱۴ نفر و آمار مجروحان به ۶۹ هزار و ۶۱۶ نفر رسید.