خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آخرین وضعیت انتخابات در کردستان/ رقابت پیچیده در 5 حوزه + اسامی

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 04 اسفند 1402 - 16:30
انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 5 حوزه انتخابیه استان کردستان برگزار می شود.
حوزه،نفر،انتخابيه،درصد،مجلس،كردستان،معادل

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، با اعلام نتایج نهایی تایید صلاحیت‌ها و انصراف تعدادی از کاندیداها، شمار نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کردستان 184 نفر اعلام شد که 57.36 درصد کل داوطلبان ثبت‌نامی استان را شامل می‌شود.
استان کردستان دارای 5 حوزه انتخابیه و 6 کرسی نمایندگی در خانه ملت است که شهرستان‌های «سنندج، دیواندره و کامیاران» دارای دو نماینده؛ «سقز و بانه»، «مریوان و سروآباد»، «قروه و دهگلان» و «بیجار» هر کدام یک نماینده دارند.
در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سنندج، دیواندره و کامیاران 60 نفر معادل 55.55 درصد، در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان 36 نفر معادل 58.04 درصد، در حوزه مریوان و سروآباد 35 نفر معادل 57.36 درصد، در حوزه انتخابیه بیجار 34 نفر معادل 59.64 درصد و در حوزه انتخابیه سقز و بانه 19 نفر شامل 54.28 درصد به عنوان نامزدهای نهایی مورد تایید شورای نگهبان اعلام شدند.
با این حساب، به ازای هر کرسی نمایندگی مجلس در استان کردستان 31 نفر به رقابت خواهند پرداخت.
اسامی و مشخصات همراه با تصویر نامزدهای انتخاباتی 5 حوزه انتخابیه استان کردستان به شرح زیر است.
جهت مشاهده لیست اسامی اینجا کلیک کنید.
انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، روز جمعه 11 اسفند بطور همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/481/