خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طالبان: یوناما یک پل ارتباطی است باید شفاف و بی‌طرف گزارش دهد - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | جمعه، 04 اسفند 1402 - 15:54
وزارت اطلاعات و فرهنگ هیئت حاکمه طالبان در افغانستان تاکید کرد که هیئت نمایندگی سازمان ملل در کابل پل ارتباطی جهان و افغانستان است بنابراین باید شفاف و بی طرف گزارش دهد.
هيئت،كابل،نمايندگي،طالبان،دفتر،حكومت

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ضیاء الحق حقمل» سرپرست معاونت انتشارات وزارت اطلاعات و فرهنگ حکومت طالبان با «فیونا فریزر» رئیس حقوق بشر هیئت نمایندگی سازمان ملل در کابل (یوناما) درباره مسائل مختلف حقوق بشری گفتگو کردند.
حقمل در این دیدار از یوناما خواست تا در گزارش‌های خود شفافیت و بی‌طرفی را رعایت کند.
این مقام وزارت اطلاعات و فرهنگ حکومت طالبان همچنین تاکید کرد هیئت نمایندگی سازمان ملل در کابل پل ارتباطی افغانستان با جهان است.
رئیس حقوق بشر یوناما نیز اظهارداشت: این نمایندگی سازمان ملل گزارش‌ها را با وزارت خارجه و سایر منابع حکومت کنونی افغانستان در میان می‌گذارند و سپس منتشر می‌کنند.
وی افزود: تاکنون گزارش‌های درباره وضعیت زندان‌ها، عفو عمومی و درباره سایر مسائل منتشر شده است و مردم می‌توانند برای دسترسی به جزئیات آنها به دفتر یوناما در کابل مراجعه کنند.
پیش از این نیز «مولوی ذاکر» رئیس دفتر معاون سیاسی نخست وزیر طالبان در دیدار با معاون یوناما از این نهاد خواسته بود برای بهبود وضعیت مردم افغانستان محدودیت‌ها و موانع را از سر راه هیئت حاکمه بردارد.
انتهای پیام/.