خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آمادگی خراسان رضوی برای برگزاری انتخابات 11 اسفند ماه + تصاویر

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 04 اسفند 1402 - 14:53
استاندار خراسان رضوی گفت: مهمترین صحنه حضور مردمی در عرصه سیاسی انتخابات 11 اسفند است، به ویژه انتخابات مجلس شورای اسلامی که نمایندگان مردم برای قانون گذاری انتخاب می شوند.
انتخابات،انتخاباتي،شعب،برطرف،برگزاري،رضوي،مشهد،هفته،آينده،خر ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، یعقوبعلی نظری در حاشیه برگزاری مانور انتخاباتی 1402 مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهم‌ترین صحنه حضور مردمی در عرصه سیاسی انتخابات است به ویژه انتخابات مجلس که نمایندگان مردم برای قانون‌گذاری انتخاب می‌شوند.
وی افزود: در سراسر خراسان رضوی و در حوزه‌های دوازده‌گانه باتوجه به رصد‌های مستمر و جلسات پی‌در‌پی که داریم همه چیز آماده است، اما برای اطمینان از برنامه‌ریزی‌ها و تدارکاتی که در نظر گرفته شده رزمایش‌ها یا مانور‌هایی لازم است که به صورت جامع و جمعی برگزار شود تا خلاهای موجود و نواقص برطرف شود.
استاندار خراسان رضوی رضوی گفت: امروز از ستاد انتخاباتی مشهد بازدید کردیم که در این عرصه مهم سیاسی انتخابات 11 اسفند مدیریت خواهد شد.
در لحظه هر اتفاق یا خبر یا نارسایی که ممکن است رخ دهد، اینجا مطلع شده، تصمیم‌گیری و جبران می‌کنند یا اینکه از وضعیت مطمئن می‌شوند که همه چیز در مسیر تنظیم شده خود پیش خواهد رفت.
نظری در خصوص برگزاری مانور‌های انتخاباتی طی هفته آینده، عنوان کرد: طی هفته آینده ممکن است مانور‌های دیگری برای اطمینان بیشتر در همه حوزه‌های انتخابیه برگزار شود و در نهایتِ آمادگی، مسئولان مربوطه عملیات سیاسی را در 11 اسفندماه برگزار خواهند کرد.
استاندار خراسان رضوی در خصوص ممهور کردن شناسنامه در روز انتخابات، بیان کرد: نیاز به ممهور کردن شناسنامه نیست و دستگاه‌های تشخیص هویت در شعب مستقرند، توسط این دستگاه‌ها هویت افراد مشخص و می‌توانند در ادامه فرایند اخذ رای قرار بگیرند.
5 مدارک هویتی برای شرکت در انتخابات معتبر است.
شناسایی نقص‌ها از اهداف برگزاری مانور‌های انتخاباتی است
محسن داوری، فرماندار مشهد نیز با حضور در شعب انتخاباتی، مناطق و حوزه‌های بررسی می‌کنیم که اگر نقصی وجود دارد برطرف کنیم.
وی افزود: قطعا در این حوزه نواقصی وجود خواهد داشت که برطرف خواهیم کرد، به طور کلی شناسایی نقص‌ها از اهداف برگزاری مانور‌های انتخاباتی است.
کما اینکه در این دوره ابتکارات عملی انجام شده، همین که اعضا با یکدیگر آشنا شوند، مکان اخذ رای را شناسایی کنند خود، کمک می‌کند که 11 اسفند اقدام ویژه‌ای انجام شود.
فرماندار مشهد درباره برگزاری مانور‌های انتخابات طی هفته آینده، اعلام کرد: هفته آینده برای ما بسیار پر کار است، هر روز برای ما یک مانور است و یکی از بخش‌های انتخابات را بررسی خواهیم کرد و اگر ضعفی وجود داشته باشد برطرف کنیم.
داوری در خصوص ضعف‌هایی که در شعب وجود دارد، گفت: در حال حاضر بیشترین بحثی که وجود دارد، اینکه احتمالا شعب ما انسجام کافی را نداشته باشند که ایجاد شده است.
در برخی موارد هم برای هماهنگی مکان شعب دچار ضعف بودند که هماهنگی‌های لازم انجام گرفته است.
در نهایت جمع‌بندی و همه را برطرف خواهیم کرد.
انتهای پیام/282/.