خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امام جمعه موقت بوشهر: چرا دشمنان ‌مردم را از مشارکت گستذرده در انتخابات منع می‌کنند؟ - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 04 اسفند 1402 - 14:53
امام جمعه موقت بوشهر گفت: اگر انتخابات خوب نبود و اثر نداشت چرا دشمنان با راه اندازی تبلیغات گسترده مردم را در عرصه مشارکت در انتخابات منع می کند، پس معلوم است انتخابات سرنوشت ساز و برای جامعه مهم و تاثیرگذار است.
جمعه،امام،اسلامي،انتخابات،بوشهر،اصلح،عج،امنيت،اطلاعات،وزارت، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت ماه شعبان، شرط درک ماه مبارک رمضان را شناخت ماه شعبان دانست و اظهار داشت: ماه شعبان دارای ویژگی‌های خاصی است که استفاده از فرصت این ماه و آمادگی در ورود به ماه مبارک رمضان یک ضرورت است.
وی شعبان را ماه ارتباط با ائمه طهارت علیه‌السلام و اهل بیت علیه‌السلام دانست و با تبریک نیمه شعبان میلاد با سعادت مهدی موعود (عج) ویژگی‌های منتظران حضرت ولی عصر (عچ) را برشمرد و گفت: شناخت، معرفت، خودسازی، آمادگی روحیه فرهنگی، احساس ظهور و انتظار واقعی از ویژگی‌های منتظران امام زمان (عج) است.
خطیب نماز جمعه بوشهر، با اشاره به اینکه نیمه شعبان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) است اضافه کرد: بهترین مدال افتخار و بهترین شرافت برای سربازان گمنام امام زمان (عج) و کارکنان وزارت اطلاعات همان افتخاری است که امام راحل اعطا کردند و آنان را به‌عنوان سربازان گمنام امام زمان (عج) نامیدند.
امام جمعه موقت بوشهر، با تشکر و سپاسگزاری از تلاش و خدمات کارکنان وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) افزود: این عزیزان در راستای امنیت و آرامش جامعه در عرصه‌های مختلف تلاش می‌کنند، مجاهدت خاموش این عزیزان در عین حال مخلصانه برای حفظ امنیت یک نعمت است که خداوند متعال نصیب جمهوری اسلامی کرده است.
هاشمی ، عدم وابستگی به دیگر مجموعه‌ها را از ویژگی‌های منحصر به فرد وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دانست و اضافه کرد: وزارت اطلاعات درون‌زا و از نیروهای پاک، انقلابی، مومن و متدین است که باید از تلاش و خدمات شبانه‌روزی آنها تشکر کرد.
وی بیان کرد: اگر ما در خانه آسوده هستیم، در دانشگاه، جامعه، مدرسه، نماز جمعه آرامش و آسایش داریم نتیجه زحمات و تلاش‌های وزارت اطلاعات است البته در کنار خدمات این عزیزان، از تلاش نیروهای مسلح، انتظامی، سپاه، ارتش، بسیج که مولفه قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران و عامل امنیت و آرامش است قدردانی می‌شود
خطیب نماز جمعه بوشهر، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: در عرصه امنیت، عزت و شرافت نظام اسلامی ایران در راه خدا شهدای زیادی تقدیم شده است.
امام جمعه موقت بوشهر، با اشاره به برقراری امنیت پایدار در همه زمینه‌ها خاطرنشان کرد: در راهپیمایی 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با همه تهدیدات دشمن، کارکنان وزارت اطلاعات در کنار سایر نیروهای امنیتی و انتظامی آرامش و امنیت لازم برقرار کردند و راهپیمایی باشکوه، با عظمت و حماسی در این روز خلق شد.
هاشمی ، در ادامه با گرامیداشت هفته جوان و میلاد با سعادت حضرت علی اکبر علیه‌السلام نقش جوانان را در همه عرصه‌های جامعه را مهم دانست و بر توجه به مطالبات این قشر مهم جامعه تأکید کرد.
وی با اشاره به انتخابات 11 اسفند جمعه هفته آینده و اهمیت مشارکت در این عرصه مهم سیاسی اجتماعی بیان کرد: اگر انتخابات خوب نبود و اثر نداشت چرا دشمنان با راه‌اندازی تبلیغات گسترده مردم را در عرصه مشارکت در انتخابات منع می‌کند، پس معلوم است انتخابات سرنوشت‌ساز و برای جامعه مهم و تاثیرگذار است.
خطیب نماز جمعه بوشهر، با تأکید بر این نکته که دشمن برای عدم حضور مردم در انتخابات از همه وسیله‌ها و ابزارها متوسل شده است گفت: باید در خلاف اهداف دشمن عمل کرد و با حضور حداکثری در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در 11 اسفند باید ترفند و دسیسه‌های دشمنان را ناکام و خنثی کرد.
امام جمعه موقت بوشهر، اهمیت مشارکت و حضور در پای صندوق‌های اخذ رأی را مهم دانست و تأکید کرد: اگر رأی مردم مهم نبود دشمن ترفند و توطئه‌های مختلف به کار نمی‌برد تا مردم در این عرصه حضور پیدا نکنند.
هاشمی ‌با استناد به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه انتخابات خاطرنشان کرد: یکی از ابزارهای قوت کشور انتخابات است، مجلس شورای اسلامی ریل‌گذاری آینده جامعه و نظام اسلامی است.
وی با بیان اینکه برای انتخابات 4 خصوصیت از جمله مشارکت حداکثری و قوی، رقابت واقعی کاندیداها، سلامت و امنیت در اولویت قرار گرفته است گفت: اگر مردم و مسئولان این 4 مولفه در کنار حضور حداکثری مردم داشته باشند در جمعه آینده 11 اسفند یک انتخابات سراسر عزتمندانه رقم می‌خورد.
خطیب نماز جمعه بوشهر‌ در ادامه با بیان اینکه تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی آغاز شده است اضافه کرد: همه کاندیداها قابل احترام و تکریم هستند ولی وظیفه مردم علاوه بر حضور پرشور در پای صندوق‌های اخذ رأی، انتخاب اصلح است.
امام جمعه موقت بوشهر، ویژگی‌های کاندیداهای اصلح در تراز انقلاب اسلامی، را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: کاندیدای اصلح باید قوی و کارآمد، دارای تفکر معقول و شجاعت در عمل و برخوردار از روحیه جهادی و خستگی‌ناپذیر باشد.
هاشمی‌ بصیر بودن برای عدالت‌طلبی و مبارزه با فساد و مقید به آرمان‌های امام راحل، مقام معظم رهبری و انقلاب را از دیگر ویژگی‌های نماینده اصلح دانست و گفت: دوری از منفعت‌های شخصی و حزبی، داشتن روحیه اقتصاد مقاومتی و نداشتن نگاه به بیرون از کشور برای حل مشکلات از ویژگی‌های کاندیداهای اصلح در تراز انقلاب اسلامی است.
وی باتأکید بر این نکته که داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی باید استفاده از شیوه‌های تبلیغاتی صحیح و خودداری از اسراف سرلوحه کار خود قرار دهند افزود: پرهیز از بد اخلاقی‌ها، تخریب نکردن دیگر رقیب‌های انتخاباتی، داشتن تسلط به قانون و روحیه قانون مداری باید در اولویت کار کاندیداها باشد.
امام جمعه موقت بوشهر، مردم‌داری، همراهی با مردم، استکبارستیز و دشمن، دشمنان نظام، اسلام را از دیگر ویژگی‌های کاندیداهای اصلح در تراز انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: انقلابی بودن از ویژگی یک کاندیدای اصلح و شایسته برای حضور در انتخابات مجلس است.
هاشمی تأکید کرد: با همه این موارد که گفته شد باید توجه داشت که نظام مقدس جمهوری اسلامی حریم بوده و حفاظت از این حریم تکلیف است.
انتهای پیام/190/.