خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ادعای یک نامزد انتخابات مجلس در اصفهان: ‌سیستم قضایی را اصلاح خواهم کرد

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 04 اسفند 1402 - 14:30
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم قضائی ما اکنون توانایی پاسخگویی به نیاز جامعه اسلامی را ندارد و باید اصلاح شود و اولویت من متمرکز بر اصلاح سیستم قضائی خواهد بود.
مجلس،اسلامي،قانون،تصويب،حقوق،ياري،انتخابات،قرار،دوازدهمين،نا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، حجت‌الاسلام قدرت‌الله خسروشاهی صبح امروز در جامعه اسلامی مهندسان استان اصفهان اظهار داشت: یاری امام زمان (عج) بسیار ارزشمندتر از یاری ایشان در هنگام ظهور است چراکه در آن زمان بسیاری از افراد و حتی غیرمسلمانان نیز به یاری ایشان می‌آیند؛ مهم آن است که در زمان غیبت حضرت ایشان را یاری کنیم.
وی افزود: مطابق بسیاری از روایات آیه‌ای از قرآن وجود دارد که به ویژگی‌های یاران امام زمان (عج) اشاره می‌کند؛ این آیه بیان می‌کند که اگر برخی از یاری دین خدا دست بردارند، دین الهی تنها نمی‌ماند بلکه خداوند در آینده افرادی را می‌فرستد که چند ویژگی دارند.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این افراد رابطه عاشقانه‌ای با خداوند دارند که دو طرفه است، در برابر مومنان بسیار فروتن اما در برابر کفار بسیار سرسخت و قدرتمند هستند و نیز به طور پیوسته در حال جهاد هستند اما شکل جهاد در دوره‌های مختلف عوض می‌شود.
وی افزود: ممکن است این جهاد نظامی، اقتصادی یا فرهنگی باشد اما مهم آن است که آنها در این راه دائم‌الجهاد هستند؛ آنها در این راه مورد سرزنش و تحقیر قرار می‌گیرند همانطور که اکنون رسانه‌های بیگانه ملت ما را با بمب‌های تبلیغاتی مورد سرزنش قرار می‌دهند.
‌خسروشاهی ادامه داد: مطابق آیه این افراد باکی از سرزنش شدن ندارند و تحت تاثیر تبلیغات گسترده قرار نمی‌گیرند؛ اینکه آنها در چنین موقعیتی قرار می‌گیرند از فضل خداوند است و زمینه‌های ظهور حضرت حجت (عج) را فراهم می‌کنند.
وی با بیان سابقه علمی خود عنوان کرد: بنده این توفیق را داشتم که علاوه‌بر حضور در حوزه و تحصیل در آن تا آخرین سطوح، رشته حقوق را در بهترین دانشگاه‌های کشور دنبال کرده و دکترای حقوق را از دانشگاه تربیت مدرس اخذ نمایم؛ از سال 1375 معلم حقوق و از سال 1386 عضو هیات علمی حقوق دانشگاه اصفهان بوده‌ام.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: در این فاصله کار پژوهشی در زمینه حقوق و در راستای اسلامی شدن علوم انسانی انجام داده و حدود هفت جلد کتاب با رویکرد اسلامی در ارتباط با مسائل حقوقی نوشتم که بسیاری از آنها کتاب درسی است و در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود؛ همچنین توفیق تالیف کتاب فلسفه حقوق طرح هدایت را که زیر نظر آیت‌الله مصبح اجرا می‌شد و بارها مورد تایید مقام معظم رهبری بوده را نیز داشتم.
وی با بیان اینکه گرایش من جزا و جرم‌شناسی است، تصریح کرد: بنده در ارتباط با آسیب‌شناسی کار کردم و پایان‌نامه‌های ارشد من به طور کامل در ارتباط با آسیب‌شناسی در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که به راحتی در دسترس است.
خسروشاهی با اشاره به اهداف خود از شرکت در انتخابات مجلس گفت: اولویت من کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس است و من معتقدم که ما در این حوزه کارهای زمین مانده زیادی در کشور داریم؛ قوانینی وجود دارد که مربوط به قبل از انقلاب است و هنوز اجرا می‌شود درحالی که این در شان جامعه اسلامی نیست و نیز قوانینی وجود دارد که در ابتدای انقلاب تصویب شده و اکنون نیاز به بازنگری دارد چون مناسب شرایط کنونی نیست و در بسیاری از حوزه‌ها نیز نیازمند قوانین جدی هستیم.
وی با بیان اینکه اولویت من متمرکز بر اصلاح سیستم قضائی است، عنوان کرد: سیستم قضائی ما اکنون توان پاسخگویی به نیاز جامعه را ندارد و بسیاری افرادی که به این سیستم مراجعه می‌کنند ناراضی برمی‌گردد و این در شان نظام نیست که اسلامی‌ترین بخش آن دچار مشکلاتی باشد که سبب احساس بی‌عدالتی در افراد شود.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: این سیستم هم از درون و هم از بیرون نیازمند اصلاحاتی است و من دو محور اساسی را در این باره مدنظر قرار دادم؛ یکی پیشگیری از جرائم که در این حوزه می‌توان به قانون چک اشاره کرد که با اصلاح و تصویب یک قانون خوب می‌توان میزان چک‌های برگشتی را به دو درصد کاهش دهیم.
وی ادامه داد: موضوع ثبت معاملات ملکی نیز در بسیاری از موارد منجر به اختلافات می‌شود اما با تصویب یک قانون خوب می‌توان به آن سامان داد.
خسروشاهی تصریح کرد: محور دوم مردمی کردن اختلافات است؛ مسیری که دنیا در پیش گرفته حل بسیاری از اختلافات توسط خود مردم است چون آنها این توانایی را دارند که خود بسیاری از موضوعات را حل کنند.
وی ادامه داد: واگذار کردن کار به مردم همانطور که در امور اقتصادی، آموزش و پرورش و سلامت تصویب شد، باید در حوزه قضاوت نیز انجام شده است؛ موادی برای این موضوع در قانون تصویب شده اما کافی نیست و نیاز به یک قانون مستقل دارد.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اولویت بعدی خود گفت: قانون مدیریت تعارض منافع نیز اولویت بعدی من است که در اولین گام در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده اما متوقف بوده و به صحن علنی نیامده است.
وی افزود: اولین چیزی که باید به دنبال احیای آن در مجلس باشیم قانون مدیریت تعارض منافع است که با استفاده از کارشناسان و اساتید دانشگاه باید انجام شود.
انتهای پیام/174/.