خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عیدی سپاه به مردم فارس در عید بزرگ نیمه شعبان/ افتتاح طرح‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی‌ - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 04 اسفند 1402 - 14:30
آیین افتتاح و بهره برداری از طرح های عمرانی و محرومیت زدایی سپاه فجر فارس با حضور سرلشکر پاسدار حسین سلامی در شیراز برگزار شد.
قرارگاه،شيراز،تومان،عمراني،اعتبار،اشاره،جهيزيه،سري،مسئول،فار ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس در این آیین، این طرح‌ها را تعمیر و ساخت مسکن محرومین، آسفالت و ساخت راه‌های روستایی و گلزار‌های شهداء، افزایش و ایجاد فرصت‌های شغلی، کمک به ازدواج آسان و زوج‌های جوان و تامین جهیزیه، و در مجموع 14هزار و 782 طرح محرومیت‌زدایی و هزار سری جهیزیه و تامین شغلی عنوان کرد.
سرهنگ علی اکبر طحان مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس هم در این مراسم با ارائه گزارشی از خدمات ارائه شده امروز‌ اظهار داشت: در راستای بسیج آب‌رسانی در 480 روستا این طرح اجرایی شد و در بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی، بین مزارع و باغات و گلزار‌های شهدا، 195 پروژه اجرایی، و در بحث ساخت و مرمت مسکن محرومان، تا امروز 557 واحد احداث که 256واحد امروز تحویل می‌شود.
‌طحان با اشاره به اینکه در خصوص اشتغال‌زایی 474میلیارد تومان تسهیلات ارائه و برای 6196نفر اشتغال‌زایی شده است، ادامه داد: در راستای تثبیت اشتغال موفق به پایش 646 کارگاه، کارخانه و معدن شدیم و 1279نفر تثبیت اشتغال را داشتیم.
مسئول سازمان بسیج سازندگی فارس با اشاره به نهضت خدمت مومنانه، با بیان اینکه تا امروز 2342 سری جهیزیه تقدیم شده، از تقدیم 1000 سری جهیزیه در طرح امروز خبر داد.
وی؛ 1758 میلیارد تومان هزینه آبخیزداری را تا کنون اعلام کرد و ادامه داد: در سال پیش‌رو گروه‌های جهادی در 13 عرصه فعالیت خواهند داشت.
‌طحان با اشاره به پروژه‌های آب کشاورزی با کمک قرارگاه محرومیت‌زدایی، تصریح کرد: امروز 110 روستا از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند و با اهدا 1000 سری جهیزیه و تحویل 256 مسکن محروم و 6196 فرصت شغلی، جمعا به ارزش 810 میلیارد تومان، خدمات عمرانی و غیرعمرانی به مردم عزیز فارس تقدیم می‌شود.
در ادمه، سرهنگ مجید علیپور مسئول قرارگاه اجتماعی امنیتی احمدبن‌موسی (ع) شیراز با اشاره به اینکه بیانات امامین انقلاب سند راه این قرارگاه است، اظهار داشت: محرومیت‌زدایی یکی از سرفصل‌های فعالیت این قرارگاه است و 2142پروژه عمرانی با اعتبار 400میلیارد تومان، خدمت‌رسانی در عرصه‌های عمرانی و غیرعمرانی با اعتبار 500 میلیارد تومان، احداث، تجهیز و راه‌اندازی کارگاه‌های اشتغال‌زایی با اعتبار 500 میلیارد تومان، و آسفالت یک‌میلیون و 200 متر مربع از معابر 102 روستا از 232 روستای شهرستان شیراز با اعتبار 250‌میلیارد تومان، از جمله خدمات این قرارگاه است.
وی با بیان اینکه در گام دوم این قرارگاه حرکت پرشتابی را خواهیم داشت، تصریح کرد: در حوزه درون سازمان و در خدمت‌رسانی به محرومین 5برنامه 7ساله را با عقد قرارداد‌های مختلف دنبال می‌کنیم.
مسئول قرارگاه اجتماعی امنیتی احمدبن‌موسی (ع) شیراز با اشاره به اقدامات برون سازمانی، گفت: برای اولین بار قرارگاه محرومیت‌زدایی و صیانت از سومین حرم اهل بیت (ع) به تایید و‌مصوبه شورای شهر شیراز رسیده است و دارای اعتبار 3درصد بودجه عمرانی شهرداری و دیگر دستگاه‌های مرتبط است و سند محرومیت‌زدایی شهرستان شیراز، برنامه این قرارگاه است و ساختار منسجم با ریاست استاندار شیراز دارد.
سرهنگ علیپور با اشاره به برنامه‌های امروز گفت: 14200 طرح عمرانی و غیرعمرانی با اعتبار 1650 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که بیش از 70 خانوار از آن بهره‌مند می‌شوند.
به گزارش تسنیم، مجتمع آبرسانی و عمرانی بیضاء، افتتاح زمین چمن در روستای دهک ناحیه بقیه الله شیراز، طرح‌های عمرانی در لارستان از جمله طرح‌های امروز است که به بهره‌برداری می‌رسد.
انتهای پیام/424/‌.