خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امام جمعه موقت شیراز: ‌استان فارس ‌جایگاهش در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی تثبیت شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | جمعه، 04 اسفند 1402 - 14:30
امام جمعه موقت شیراز گفت: آنچه مورد مطالبه مردم استان فارس است این است که این استان پهناور جایگاهش در عرصه های فرهنگی و اقتصادی تثبیت شود، موضوع سومین حرم اهل بیت (ع) ارتقاء یابد.
خانواده،انقلاب،قرار،قانع،انقلابي،شيراز،ديني،امام،انتخابات،مو ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن‌ قانع در خطبه‌های امروز نمازجمعه شیراز اظهارداشت: یکی از خصوصیات بارز انسان باتقوا امانتداری در خصوص نعمت‌ها، ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی است که خداوند در اختیار انسان قرار می‌دهد.
امام جمعه موقت شیراز گفت: یکی از موضوعات مهم و حیاتی که مورد توجه مقام عظمای ولایت قرار گرفته و در این سالیان انگشت تأکید بر آن نهادند موضوع خانواده متعالی است؛ مسئله حیات بخش خانواده به عنوان سنت اصیل الهی در استاد و سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی هم مورد توجه قرار گرفته است.
وی بر اهمیت مسئله معنویت و اخلاق در محیط خانواده تأکید کرد و گفت: از مسئولان، نهاد‌ها و آحاد مردم این مطالبه وجود دارد که نسبت به موضوع معنویت و اخلاق برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی مناسب و عمیق صورت بگیرد، رهبر معظم انقلاب هم در بیانیه گام دوم انقلاب این موضوع را به عنوان یکی از سرفصل‌های مهم مورد تأکید قرار داده‌اند.
قانع اضافه کرد: تأثیر مستقیم معنویت و اخلاق در خانواده و سرایت آن به جامعه به عنوان یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های جامعه در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تأکید قرار گرفته است.
وی نقطه آغاز اصلاح جامعه را خانواده و نقطه حرکت خانواده را موضوع معنویت دانست و در خصوص فرهنگ جامعه منحط غربی گفت: امروز شاهد انحطاط و فروپاشی نهاد خانواده در غرب و حتی شرق هستیم، لذا مسئولیت مهم معنویت‌پردازی در محیط خانواده به عنوان یک مأموریت جدی از سوی رهبر معظم انقلاب از خانواده‌ها مطالبه شده است.
قانع اضافه کرد: برای اینکه سفره پاک معنویت در خانواده پهن شود و ارزاق معنوی از سوی خدا و فرشتگان بر سر این سفره نهاده شود باید در این راه استقامت بورزیم، تلاش کنیم و ریاضت بکشیم.
وی دعوت به نماز و تعهد نسبت به نماز را راهی برای ایجاد فضای معنوی در خانواده قلمداد کرد و گفت: عمل مضاعف دعوت به نماز به دلیل ایجاد فضای معنوی در محیط خانواده است که جایی برای وسوسه‌های شیطانی باقی نماند.
امام جمعه موقت شیراز یادآور شد: تقویت معنویت در محیط خانواده مسئله جدی است و والدین باید نسبت به این موضوع حساسیت ویژه داشته باشند، اگر این امر محقق شود مانع از آسیب‌پذیری فرهنگی و اجتماعی خانواده خواهیم شد و همچنین این امر موجبات زمینه‌سازی برای خودآگاهی و شناخت عیوب در خانواده را فراهم می‌کند.
قانع با ابراز اینکه امیدواریم اهتمام همه مسئولان، خانواده‌ها و والدین به امر تربیت بیش از گذشته باشد، گفت: یکی از ابعاد مهم موضوع معنویت، اتصال به، ولی اعظم حضرت مهدی (عج) است که در حال حاضر هم در آستانه میلاد این حضرت بزرگوار هستیم، لازمه واگذاری امور و اینکه ما خودمان را تحت تربیت امام زمان (عج) قرار دهیم اتصال معنوی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در این هفته رویداد مهم، حیاتی و سرنوشت‌ساز انتخابات را در پیش داریم؛ رهبر معظم انقلاب در نگاه و افق تمدنی خود به اهمیت نقش‌آفرینی ویژه و انحصاری ملت ایران و تفکر انقلاب اسلامی در زمینه‌سازی ظهور اشاره کرده و می‌فرمایند که زمینه ظهور در صورت پیروزی ملت ایران آماده می‌شود.
امام جمعه موقت شیراز افزود: امروز مسیر تاریخ مسیر ظلم، سلطه‌گری و سلطه‌پذیری است، اگر هر چه ملت ایران پیشرفت کنند و به آن نقطه موعود برسند مسیر تاریخ عوض خواهد شد، زمینه ظهور امام زمان (عج) آماده و دنیا وارد مرحله جدیدی می‌شود، تحقق این امر مهم بسته به عزم و معرفت امروز ملت ایران است.
قانع اضافه کرد: هر کس در هر جای عالم اگر دنبال‌رو تفکر ملت ایران باشد می‌تواند مسیر تاریخ را تغییر دهد، در عرصه‌های مختلف اگر بخواهیم تکلیف و ماموریت زمینه‌سازی ظهور را ترسیم و تعریف کنیم بایستی نگاه کنیم ببینیم فرمایش ناخدای کشتی انقلاب چیست.
وی با بیان اینکه رفتار سیاسی، عزم و اراده سیاسی آحاد مردم مطالبه رهبر معظم انقلاب از ملت ایران است، گفت: رفتار دینی و انقلابی اکنون مردم ایران، حمایت از حاکمیت اسلام و تقویت بنیان‌ها و همچنین پشتیبانی از مسیر نورانی ولایت و ولایت فقیه یک مأموریت جدی است که همه ما انشالله پای این کار ایستاده‌ایم.
امام جمعه موقت شیراز گفت: عرصه انتخابات به تعبیر رهبر معظم انقلاب علم بلند نظام جمهوری و مظهر مردم سالاری دینی است، بدون شک ایمان انقلابی، غیرت ملی، روحیه سلطه ناپذیری و صداقت ملی و انقلابی مردم در پشتیبانی از این سرزمین مشت محکم دیگری بر دهان استکبار است.
قانع گفت: امید است همه ما با عزم راسخ و کنشگری فعال هم خودمان در کارزار بزرگ نظام یعنی انتخابات شرکت کنیم و همه بقیه آحاد ملت شریف ایران را به این امر مهم و راهبردی دعوت کنیم.
وی به نامزد‌های انتخابات توصیه کرد: 2 برنامه مهم در این انتخابات وجود دارد، موضوع نمایندگان مجلس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در این انتخابات از اهمیت بسیاری برخوردار است.
امام جمعه موقت شیراز که معتقد است در ساختار حکومت اسلامی پذیرش مسئولیت بر اساس تکلیف دینی و توانمندی است، گفت: نامزد‌های انتخابات در معرض پذیرش مسئولیت دینی و انقلابی قرار گرفته‌اند، نمایندگی و وکالت از مردم شریف یک تعهد دینی، شرعی و انقلابی به بار می‌آورد.
وی با طرح این پرسش که بناست چه اقدامی و چه مسیری را برای استیفای حقوق این مردم شریف در پیش بگیریم، گفت: استان فارس در عرصه‌های مختلف ظرفیت‌های ویژه ملی و بین‌المللی دارد و از سرمایه عظیم نخبگانی دینی، انقلابی و تمدنی مردم و جایگاه متعالی سومین حرم اهل بیت (ع) بهره می‌برد.
قانع اضافه کرد: نامزد‌های انتخابات با این سرمایه عظیم مواجه هستند که مأموریت استیفای حقوق و مطالبات بحق مردم شریف استان مأموریتی بس سنگین است که نیاز به تخصص، تعهد، انگیزه دینی و انقلابی و مجاهدت دارد.
امام جمعه موقت شیراز افزود: آنچه مورد مطالبه مردم استان فارس است این است که این استان پهناور جایگاهش در عرصه‌های فرهنگی و اقتصادی تثبیت شود، موضوع سومین حرم اهل بیت (ع) ارتقاء یابد، همچنین مسئله قطب اقتصادی در جنوب کشور و اقتصاد دریا در استان مورد توجه قرار بگیرد و تحقق یابد.
وی کنشگری فعال و تصمیم‌سازی‌های ملی و بین‌المللی را از دیگر مطالبات مردم فارس از نمایندگان مجلس دانست و گفت: ما توقع داریم از ظرفیت تمدنی، ولایی، انقلابی، دینی و نخبگانی استان برای تأثیرگذاری در سطح ملی و بین‌المللی استفاده کنیم و این نیازمند کنشگری فعال و تخصصی نمایندگان شریف در هر دو مجلس است.
قانع افزود: تعهد، تخصص و ارتباط دقیق میدانی با نظام مسایل استان و حوزه انتخابیه از شاخص‌های اصلی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
انتهای پیام/424