خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رونمایی از اولین نان صنعتی با آرد کامل در کشور

مشرق | اجتماعی و حوادث | جمعه، 04 اسفند 1402 - 14:18
رییس سازمان غذا و دارو، تولید نان با حداکثر ۵ درصد سبوس گیری، باعث ماندگاری ارزش های غذایی در قوت غالب مردم کشورمان دانست.
نان،غذايي،ارزش،توليد،كشور،سبوس

به گزارش مشرق، سیدحیدر محمدی، در حاشیه دومین کنگره بین المللی بهداشت و صنایع غذایی، برگزاری این کنگره را ارائه روش‌های جدید در ارتقای کیفیت صنایع غذایی و افزایش ارزش غذایی محصولات، بررسی راه‌های ارتقای کیفیت و سلامت محصولات غذایی عنوان کرد و گفت: تولید نان کامل، یکی از آرزوهای دیرین چند دهه اخیر کشور بود که امروز تحقق یافت.
وی افزود: متأسفانه در سال‌های گذشته ۲۸ درصد سبوس نان گرفته می‌شد که ارزش تغذیه‌ای، املاح معدنی و ویتامین‌های نان را می‌گیرد.
محمدی ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته، امروز شاهد تولید نان با حداکثر ۵ درصد سبوس‌گیری هستیم که بیشتر ویتامین‌های گروه B، کلسیم، آهن، روی و فسفر موجود در سبوس باقی می‌ماند و نان کاملی برای مصرف کنندگان محسوب می‌شود.
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه برخی از بیماری‌های گوارشی ناشی از نقص ویتامین‌ها و کمبود املاح معدنی در مواد غذایی است، تاکید کرد: نان قوت غالب مردم کشور است و طبعاً اگر ارزش تغذیه‌ای نان بالاتر برود، اثرات خوبی بر سلامت مردم خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: تولید نان کامل در استان خوزستان آغاز شده و امیدواریم در سراسر کشور نیز این مهم تحقق یابد.