خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

برنامه کاهش خطر حوادث و سوانح کلان شهر تهران تدوین می‌شود

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 03 اسفند 1402 - 19:31
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از تدوین برنامه کاهش خطر حوادث و سوانح کلان شهر تهران با مشارکت دستگاه‌های مسؤول موضوع ماده ۲ خبر داد.
حوادث،بحران،مديريت،تهران،پاسخ،استان،كاهش

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران:
حامد یزدی مهر مدیرکل مدیریت بحران استان تهران عصر پنج شنبه با اشاره به بند پ ماده ۴ قانون مدیریت بحران کشور در خصوص برنامه استانی کاهش خطر حوادث و سوانح و آمادگی و پاسخ از برگزاری جلسه بررسی اسناد تکلیفی قانون مدیریت بحران کشور ویژه اسناد کلان شهر تهران خبر داد.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: طبق قانون، مشارکت همه دستگاه‌های مسؤول موضوع ماده (۲) در تهیه و تدوین برنامه کاهش خطر حوادث و سوانح و آمادگی و پاسخ ضروری است و به همین منظور در جلسه مذکور از دستگاه‌ها خواستیم تا با تکیه بر شناخت مخاطرات، آسیب پذیری ها، ظرفیت‌ها و راهکار‌های کاهش خطر استان تهران، مستندات مرتبط با حوادث و نقاط ضعف و قوت را احصا و برای تدوین این سند موارد را ارائه کنند.
یزدی مهر با اشاره به اینکه این برنامه عملیاتی و اجرایی بوده و به جزئیات می‌نگرد، افزود: در زمان وقوع بحران‌های احتمالی دستگاه‌ها با بهره گیری از سند آمادگی و پاسخ به هماهنگی بین سازمانی واقف بوده و برای پاسخ مؤثر به حوادث، به انجام وظایف می‌پردازند.
وی در ادامه با تاکید بر ارائه داده‌ها و مستندات از سوی دستگاه‌ها عنوان کرد: با تدوین سند کاهش خطر حوادث و سوانح مخاطرات اولویت بندی شده و با هدف افزایش تاب آوری آسیب پذیری‌های مناطق دسته بندی می‌شوند.