خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

عامل انسانی؛ مهمترین دلیل وقوع تصادفات رانندگی

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 03 اسفند 1402 - 18:31
رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: عامل انسانی مهمترین عامل در سوانح ترافیکی است و همکاری دستگاه‌ها برای کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن، ضروری است.
كاهش،حوادث،جمعيت،آموزش،كوليوند،ترافيكي،اهميت،تلفات،تعاون،درص ...

پیرحسین کولیوند، در چهارمین سمپوزیوم ملی قرارگاه مدیریت و کاهش تلفات حوادث ترافیکی گفت: نیروی انسانی عامل و مولد اصلی در حوادث ترافیکی است و هلال‌احمر توان بالا و ظرفیت‌های زیادی در جهت کنترل این عامل دارد.
۳ میلیون نفر در سراسر کشور، نیروی داوطلب هلال‌احمر هستند و در حوزه اطلاع‌رسانی، نیرو‌های توانمندی تربیت کرده‌ایم.
مهم‌تر از آن مربیان خوب و دلسوزی در حوزه ارائه آموزش‌های فمومی امدادوکمک‌های اولیه داریم که می‌توانیم از ظرفیت‌های آن‌ها استفاده کنیم.
وی ادامه داد: هلال‌احمر، ابزار و تجهیزات و امکانات خوبی را در اختیار دارد.
اما باید تعاون و همکاری بیشتری با سایر دستگاه‌ها داشته باشیم.
رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان این که امدادگران در پایگاه‌های جمعیت هلال‌احمر، مشغول ارائه خدمات به مسافران و گردشگران در جاده‌ها، کوهستان و روستا‌ها هستند، افزود: در طرح ساحلی امسال پوشش میدانی در سواحل به جمعیت هلال‌احمر سپرده شد که با این طرح در استان گیلان، با کاهش ۷۰ درصدی و در مازندران با کاهش ۵۰ درصدی تلفات غرق‌شدگی مواجه شدیم تا طرح‌های جمعیت در راستای اهداف انسانی و بشردوستانه و با تیم جوان پر انرژی بر اساس گام دوم انقلاب، خدمات رسانی کنند.
وی گفت: هلال‌احمر ۸ هزار کانون دانش‌آموزی داشت که با حمایت وزیر آموزش‌وپرورش، این تعداد حالا به ۶۸ هزار کانون رسیده است.
ما ۶۰۰ هزار نفر از طلاب را به همراه خانواده آموزش می‌دهیم تا کانون‌های آموزشی را در مدارس، مساجد و دانشگاه‌ها تشکیل دهند.
کولیوند با اشاره به اهمیت اقدام سریع در زمان وقوع حادثه و نجات افراد آسیب‌دیده، گفت: نقش ما کاهش رنج و آلام بشری است که در آیات الهی درباره آن صحبت شده است و برای این مهم هم همراهی پلیس، راهداری به همراه استفاده و کمک از تکنولوژی، نصب دوربین و جی‌پی‌اس می‌طلبد تا با هم در سریع‌ترین زمان ممکن برای حفظ منابع اقدام کنیم.
وی با اشاره به اهمیت آموزش تدافعی، افزود: لازم است که ۵ عنصر اصلی حوادث ترافیکی به پزشکان و رانندگان آموزش داده شود تا حوادث کاهش و آسیب کاهش پیدا کند.
کولیوند با بیان این که جشن نیمه شعبان، مراسم چهارشنبه آخر سال، پنج‌شنبه و جمعه آخر سال، ماه رمضان، لیالی قدر، عید فطر و مراسم نوروز در پیش است، ادامه داد: امسال خدمات‌رسانی، آسیب‌شناسی، پیشگیری و آموزش از اهمیت بیشتری برخوردار است که با همکاری و تعاون همه ارگان‌ها اتفاق می‌افتد.
منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی هلال‌احمر