خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کشف ۳۰۰ کیلو تریاک در بار ضایعات آهن

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | پنجشنبه، 03 اسفند 1402 - 18:31
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک از بار ضایعات آهن یک کامیون در تهران خبر داد.
مخدر،مواد،پليس،فاتب،ضايعات،ماموران،آهن،پوشش،متهم،مبارزه

سرهنگ حسین باباپور گفت: با اقدامات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی مبنی بر شناسایی فعالیت مجرمانه یکی از قاچاقچیان سابقه دار مواد مخدر در پوشش بار ضایعات آهن، موضوع تحت پیگیری و بررسی ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب قرار گرفت.
این مقام انتظامی ادامه داد: در ادامه مشخص شد متهم با استفاده از یکدستگاه کامیون مقادیر قابل توجه‌ای تریاک را در پوشش بار ضایعات آهن بارگیری و پس از مخفی و جاساز کردن آن، قصد دارد این محموله قاچاق را به تهران منتقل کرده و به شکل خرده فروشی توزیع کند.
سرهنگ باباپور، افزود: با تجمیع اطلاعات به دست آمده پرونده به نظر مرجع قضائی رسید و دستور دستگیری راننده و توقیف خودرو صادر شد که متعاقبا شب گذشته یک گروه از ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب با هماهنگی‌های لازم اقدام به رصد و پایش کامیون‌ها و محل‌های تردد احتمالی متهم کردند.
وی در ادامه افزود: پس از چندین ساعت پایش دقیق و گشتزنی هدفمند در محور‌های مواصلاتی تهران سرانجام کامیون مذکور در یکی از محور‌ها مشاهده و بلافاصله توقیف و راننده آن دستگیر شد که در بازرسی از محموله خودرو ۳۰۰ کیلو تریاک که در لابلای بار ضایعات آهن به صورت ماهرانه‌ای جاساز شده بود کشف شد.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم پس از اعتراف به جرم خود برای سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل داده شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب در پایان به سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر هشدار داد: ماموران این پلیس در کلیه مسیر‌های مواصلاتی، بیراهه و تمامی میادین و مراکز سطح شهر به صورت شبانه روزی حضور دارند و این محور‌ها را به طور مداوم و مستمر تحت پوشش اطلاعاتی قرار می‌دهند و هر محموله‌ای از این مسیر‌ها وارد تهران بشوند تحت نظر قرار گرفته و کشف و متهمان آن نیز دستگیر خواهند شد.