خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تشدید تلاش‌ها برای تشکیل دولت؛ «تحریک انصاف پاکستان» هم گزینه ائتلاف را بررسی می‌کند - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 15:54
یکی از سران حزب تحریک انصاف با اعلام اینکه این حزب گزینه ائتلاف را بررسی می کند، هرگونه تماس با «مسلم لیگ» شاخه نواز یا حزب «مردم» پاکستان را در این باره رد کرد.
كرسي،حزب،انتصابي،انصاف،تحريك،احزاب

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند حزب تحریک انصاف پاکستان با درک اینکه عدم بهره بردن از کرسی‌های رزرو شده به شدت شانس آنها را برای تشکیل دولت در مجالس ملی و ایالتی کاهش می‌دهد، گزینه ائتلاف یا ادغام با یک حزب سیاسی دیگر را بررسی می‌کند.
«گوهرعلی خان» از سران تحریک انصاف با اعلام این موضوع به «داون نیوز» تصریح کرد: این حزب برای اتحاد احتمالی به طور قطعی با مسلم لیگ-نواز و حزب مردم پاکستان تماس نخواهد گرفت.
پارلمان پاکستان 336 کرسی دارد که سرنوشت 266 کرسی آن از طریق انتخابات مستقیم مشخص می‌شود و 70 کرسی دیگر انتصابی است.
از کرسی‌های انتصابی، 10 کرسی برای اقلیت‌های مذهبی و 60 کرسی برای زنان در نظر گرفته است که با نمایندگان نسبی در میان احزاب با بیش از 5 درصد آرا پر خواهند شد.
گفتنی است کرسی‌های انتصابی بین احزاب تقسیم می‌شوند و از آنجایی که به‌دلیل ممنوعیت تحریک انصاف در انتخابات، نامزدهای مورد حمایت آنها به‌عنوان نامزد مستقل در انتخابات شرکت کرده‌اند، این حزب باید برای بهره بردن از این کرسی‌ها به ائتلاف با دیگر احزاب نیاز دارد.
انتهای پیام/