خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حمله پهپادی اسرائیل به خبرنگاران در نوار غزه

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 15:53
یک پهپاد اسرائیلی گروهی از خبرنگاران مستقر در نوار غزه را بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) هدف حمله قرار داد.
غزه،خبرنگاران،فلسطيني،اسرائيل،حمله،خبر

به گزارش مشرق، منابع فلسطینی، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه)،‌ از حمله پهپادی اسرائیل به گروهی از خبرنگاران در منطقه «میراج» در جنوب نوار غزه خبر دادند.
شبکه «الجزیره» همزمان با انتشار این گزارش در رسانه‌های فلسطینی خبر داد د یکی از خبرنگاران این شبکه به نام «اسماعیل ابو عمر» و عکاسی به نام «احمد مطر» به‌شدت در این حمله مجروح شده است.
الجزیره در عین حال اضافه کرد نیروهای امدادی بلافاصله خبرنگاران مجروح را به بیمارستان «الاوروبی» در نوار غزه منتقل کرده‌اند.
این حمله در حالی انجام شده است که رژیم اسرائیل به‌تازگی، ساختمان مستقل مربوط به خانه مطبوعات در غرب شهر غزه هدف قرار و آن را منهدم کرد.
ارتش اسرائیل از تاریخ هفتم اکتبر (پانزدهم مهرماه) تاکنون بیش از ۱۲۰ خبرنگار فلسطینی و اعضای خانواده‌های آنان را به شهادت رسانده‌ است.
«ناصر ابوبکر» رئیس اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطین، امروز سه‌شنبه، خبر داد نیروهای اسرائیلی ۱۰ درصد از خبرنگاران مستقر در غزه را با هدف «ممانعت از انتقال حقیقت درباره آنچه در غزه می‌گذرد» به شهادت رسانده است.