خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 07 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

باید از رواج تعاریف انحرافی برای خانواده جلوگیری کنیم

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 15:19
خزعلی گفت: مهم‌ترین مطلبی که باید در سطح بین الملل به عنوان یک اتحادیه به آن بپردازیم مسئله خانواده و جلوگیری از رواج خانواده‌های انحرافی است.
باردار،مادران،سلامت،خانواده،زنان،مير،تولد،زنده،پوشش

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده:
انسیه خزعلی در بیست و هشتمین اجلاس کشور‌های عضو گروه ۵ که به میزبانی تهران و با حضور وزیر بهداشت و جمعی از مقامات خارجی در حال برگزاری است، گفت: مهم‌ترین مطلبی که باید در سطح بین الملل به عنوان یک اتحادیه به آن بپردازیم مسئله خانواده و جلوگیری از رواج خانواده‌های انحرافی و تعاریف انحرافی برای خانواده است؛ باید تلاش کنیم خانواده و محیط را نسبت به ویروسی که در کشور‌های غربی موجب به خطر افتادن سلامت جسمی، روانی و معنوی خانواده شده، واکسینه کنیم.
وی با اشاره به تقویت پوشش بیمه همگانی سلامت در دولت سیزدهم، اظهار کرد: مادران باردار تا پایان دوره شیردهی و فرزندان‌شان تا پایان ۵ سالگی، به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تقدیر از وزارت بهداشت به دلیل پوشش بیمه درمان ناباروری، تاکید کرد: تامین بهداشت و آموزش به زنان و مادران باردار نیز اهمیت ویژه‌ای دارد؛ به گونه‌ای که ۹۹ خدمت رایگان به مادران باردار در نظام سلامت ارائه می‌شود و از سوی دیگر ارائه مشاوره‌های تلفنی و غربالگری‌های متعدد برای زنان و مادران باردار و نوزادان‌شان موجب حفظ سلامت آن‌ها شده است.
به گفته معاون رئیس‌جمهوری، غربالگری و پایش بیماری‌ها برای زنان در سنین میانسالی به ویژه در مورد بیماری‌های قلبی، عروقی، سرطان و سلامت روان، مورد توجه قرار گرفته است.
از سوی دیگر یکی از اقدامات دولت برای تقویت نشاط، تحرک و تفریح بانوان، ایجاد پارک‌های بانوان و زیرساخت‌های ورزشی در سراسر کشور بوده است.
خزعلی از کاهش قابل توجه مرگ و میر مادران باردار به عنوان یکی از موفقیت‌های کشورمان یاد کرد و گفت: مرگ و میر مادران باردار از ۲۴۵ در هر ۱۰۰ هزار در دوران قبل از انقلاب به ۲۳ در هر ۱۰۰ هزار تولد زنده کاهش یافته است.
همچنین مرگ و میر نوزادان از ۱۱۰ در هر هزار تولد زنده در دوران قبل از انقلاب به ۸ در هر هزار تولد زنده کاهش یافته که این‌ها بخشی از دستاورد‌های کشورمان در تامین سلامت جامعه بوده است.