خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اداره ارشاد مریوان: هنوز مطالبات جشنواره تئاتر خیابانی را دریافت نکرده‌ایم - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 15:12
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی مریوان گفت: اگر برای سال آینده فکری به حال تخصیص اعتبار ویژه و ردیف اعتباری مشخص نشود، حاضر نخواهم شد این کار را انجام دهم چراکه هنوز یک سری از مطالبات شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان پرداخت نشده است.
اداره ارشاد مریوان: هنوز مطالبات جشنواره تئاتر خیابانی را در ...

رحمان هوشیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مریوان، از سرگیری فعالیت سینما پس از گذشت 5 ماه وقفه در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه با نگاه مثبت وزارت ارشاد و پیگیری‌های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و جذب 5 میلیارد ریال اعتبار، این ظرفیت بلااستفاده مجدد وارد فعالیت مجدد شد.
وی با بیان اینکه سینما مریوان دومین سینمای مجهز استان پس از پردیس سینمایی بهمن سنندج است، گفت: با خرید تجهیزات به روز، اکنون زمینه فعالیت سینما به صورت روزانه در این شهر فراهم و شهروندان و علاقمندان می‌توانند مراجعه کنند.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مریوان با اشاره به اینکه این سینما با اکران فیلم «بچه زرنگ» آغاز به کار کرد، افزود: برای جذب تماشگران و افزایش فروش بلیط‌ها برنامه‌های مختلفی از جمله اکران فیلم‌های متنوع داخلی و فیلم‌هاری خارجی مجوزدار در نظر گرفته شده است.
وی اذعان داشت: البته پس از دوران کرونایی و اتفاقات سال گذشته مقداری تعداد تماشگران کاهش یافته که امیدواریم با برنامه‌های درنظر گرفته شده و اکران فیلم‌های مختلف این مشکل برطرف شود.
هوشیاری در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم که با توجه به اینکه در اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان (29 مهرماه امسال)، وعده برنامه‌ریزی بهتر برای هفدهمین دوره را دادید، آیا از آن زمان تاکنون اقدامی انجام داده‌اید؟
عنوان کرد: هنوز به دلیل عدم انتخاب دبیر جشنواره کارها شروع نشده است.
در چندماه اخیر حوزه هنرهای نمایشی وزارت ارشاد درگیر برگزاری چندین جشنواره مختلف در کشور بوده که به محض انتخاب دبیر جشنواره فرایند جشنواره را آغاز خواهیم کرد.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مریوان در پاسخ به این سؤال که آیا فرد خاصی برای مسئولیت این حوزه به وزارت معرفی شده یا وزارت نفر مشخص کرده است؟
اظهار کرد: فعلاً خیر، بنده دو دوره قبلی مسئولیت این حوزه را برعهده داشتم، اگر برای سال آینده فکری به حال تخصیص اعتبار ویژه و ردیف اعتباری مشخص نشود، حاضر نخواهم شد این کار را انجام دهم چراکه هنوز یک سری از مطالبات شانزدهمین جشنواره تئاتر خیابانی مریوان پرداخت نشده است.
انتهای پیام/481/