خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کودک فلسطینی خطاب به مرزبان مصری: اسلحه‌ات را به من بده

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 14:55
کودکان فلسطینی که برای در امان ماندن از حملات رژیم صهیونیستی پشت مرز مصر مانده‌اند از مرزبانان برای مبارزه با صهیونیست‌ها اسلحه خواستند.
رفح،نوار،صهيونيستي،رژيم،آغاز،غزه،زميني

فعالان در شبکه‌های اجتماعی امروز سه شنبه کلیپی را پخش کردند که نشان می‌داد کودکان نوار غزه در حال صحبت با یک سرباز مصری در مرز فلسطین و مصر هستند.
براساس گزارش عربی پست، یکی از بچه‌ها که مقابل یکی از برج‌های دیده بانی ایستاده بود از سرباز مصری پرسید: «جنگ طولانی خواهد شد؟!» و بچه دیگری به او گفت: «اسلحه خود را بده، ما می‌جنگیم».
منطقه رفح در مرز فلسطین و مصر شاهد ازدحام آوارگان فلسطینی است که در نتیجه تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی به نوار غزه به اجبار از خانه‌های خود آواره شده اند.
پس از آنکه ارتش اسرائیل از آغاز تهاجم زمینی خود به نوار در ۲۷ اکتبر، صد‌ها هزار فلسطینی را از شمال مجبور به فرار به جنوب کرد، برآورد‌های بین المللی نشان می‌دهد که بین ۱.۲ تا ۱.۴ میلیون فلسطینی در رفح زندگی می‌کنند.
صهیونیست‌ها پیش از این اعلام کرده بودند رفح یک منطقه امن است.
اما صهیونیست‌ها چندین بار به این منطقه حمله کردند که چندین شهید و زخمی برجای گذاشت.
این در حالی است که هشدار‌های بین المللی و سازمان ملل علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی برای آغاز عملیات زمینی در شهر رفح در مرز فلسطین و مصر ادامه دارد.
یکشنبه گذشته، شرکت رادیویی رژیم صهیونیستی گفت که ارتش صهیونیستی طرح عملیاتی را برای آغاز تهاجم زمینی به رفح، که آخرین پناهگاه آوارگان در بخش آسیب دیده است، تصویب کرده است.
رژیم اشغالگر اسرائیل از ۷ اکتبر گذشته جنگ ویرانگری را در نوار غزه آغاز کرده است که تا امروز سه شنبه ۲۸۴۷۳ شهید و ۶۸۱۴۶ مجروح که بیشتر آن‌ها کودک و زن بودند و هزاران مفقود در زیر آوار برجای گذاشت.