خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تنش آبی خراسان شمالی با طرح‌های دولت سیزدهم به طور کامل رفع می‌شود - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 14:49
استاندار خراسان شمالی گفت: تنش آبی در خراسان شمالی با طرح های دولت سیزدهم به طور کامل رفع می شود.
استان،دولت،خراسان،شمالي،اشاره،سد،افتتاح،مشكل،بيدواز،علاج،آبرساني

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد، محمدرضا حسین‌نژاد امروز در برنامه تلویزیونی صبح بخیر ایران اظهار داشت: در شهری با بیش از 200 هزار نفر جمعیت برآوردها از شرکت 106 هزار نفر در راهپیمایی دارد که بی نظیر است.
وی با اشاره به خدمات دولت در استان خراسان شمالی افزود: پروژه‌های افتتاح شده در دولت سیزدهم با تأکید ریاست جمهوری و با همت مدیران در حال ساخت است و 900 پروژه در استان در دهه فجر سال جاری افتتاح شد.
یکی از مفیدترین پروژه‌های دهه فجر در استان علاج بخشی سد بیدواز و اجرای عملیات آبرسانی پایدار است که با تدبیر لازم دولت با احداث مخازن و حفر چاه مشکل تنش آبی و مشکل در شهرهای خراسان شمالی در تابستان سال گذشته برطرف شد.
امیدواریم با طرح‌های آبرسانی مشکل تنش آبی در روستاها نیز کاملا رفع شود.
استاندار خراسان شمالی ضمن تشریح عملکرد دولت در استان خراسان شمالی گفت: تبیین عملکردها و عینی کردن فعالیت های دولت برای مردم با کار و عمل موجبات امید در دل های آنان شده و سرمایه اجتماعی نظام را افزایش می دهد.
دولت آقای رئیسی به مصوبات سفر مقام معظم رهبری اهمیت داد و هنوز هم اعتبارات سفر مقام معظم رهبری در استان پیگیری و اجرایی می شود و برکات زیادی برای استان داشته است.
وی در تشریح این مصوبات به ساخت سد گلمندره و رساندن آن به مرحله آبگیری اشاره کرد که در سیل اخیر به مهار سیلاب از وقوع یک فاجعه جلوگیری کرد.
استاندار خراسان شمالی به علاج بخشی سد بیدواز در خراسان شمالی اشاره کرد و تصریح کرد: که در ابتدای این دولت فقط 10 درصد پیشرفت داشته و دو روز قبل با حضور معاون امور مجلس رئیس جمهور افتتاح شد.
حسین‌نژاد به اراده استان برای تکمیل فیبر نوری در استان تا پایان سه ماهه اول سال 1403 اشاره کرد و گفت: با اجرای این پروژه که زیرساختی برای توسعه استان است، همه استان دارای اینترنت پرسرعت خواهد شد.
انتهای پیام/311