خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کابل: برخی کشورها می‌خواهند افغانستان را بی ثبات نشان دهند - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 14:13
سخنگوی حکومت کابل در واکنش به اطلاعیه وزارت خارجه آلمان اظهار داشت هیچ تهدیدی متوجه شهروندان خارجی نیست اما برخی کشورها می خواهند افغانستان را بی ثبات نشان دهند.
افغانستان،آلمان،امنيتي،شهروندان،سفر،وزارت،سياسي

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی حکومت کنونی افغانستان در واکنش به اطلاعیه وزارت خارجه آلمان گفت: هدف سیاسی در پشت این هشدارها قرار دارد و می‌خواهند افغانستان را ناامن و بی‌ثبات نشان دهند که این به نفع آنها نیست و ما اطمینان می‌دهیم که در افغانستان هیچ تهدیدی متوجه کسی نیست.
وزارت خارجه آلمان به تازگی از شهروندان کشورش خواسته است به ‌دلیل تهدیدات امنیتی از سفر به افغانستان خودداری کنند.
احتمال وقوع رویدادهای امنیتی، امکان گروگان‌گیری، آدم‌ربایی و بازداشت خودسرانه، عدم ایمنی پروازهای کابل از مواردی هستند که وزارت خارجه‌ آلمان به آن اشاره کرده است.
پس از آمریکا و استرالیا، روسیه،انگلیس و آلمان سه کشور دیگری‌هستند که به شهروندان شان درباره سفر به افغانستان به علت تهدیدهای امنیتی هشدار داده‌اند.
«عزیز معارج» کارشناس مسائل سیاسی افغانستان به طلوع نیوز گفت: در مورد عدم سفر شهروندان خارجی ابتدا آمریکا و سپس انگلیس چنین موضعی را اعلام کردند اما جدی گرفته نشد در حالی که اتخاذ چنین موضعی در واقع اعلام ناامنی در افغانستان است.
«زلمی افغان‌یار»، کارشناس مسائل افغانستان معتقد است: دلیل اصلی این نوع مواضع این است که آنها هنوز به توافق سیاسی با افغانستان نرسیده اند.
وی افزود باید توجه داشت که امنیت کنونی حتی بهتر از زمانی است که کشورهای خارجی در افغانستان حضور داشتند.
انتهای پیام/.