خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سرآمدان فرهنگی دانشگاه تهران معرفی می شوند

تسنیم | سیاسی | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 13:30
نخستین جشنواره فرهنگی دانشگاه تهران با هدف معرفی اساتید و دانشجویان سرآمد در حوزه فرهنگی برگزار می شود.
فرهنگي،دانشگاه،تهران،قرار،جشنواره،شهبازي،استادان،توجه،آيين،د ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، مهدی شهبازی، معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران در نشست خبری از برگزاری اولین جشنواره فرهنگی این دانشگاه خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت موضوعات فرهنگی و توجه ویژه وزیر علوم به مسائل فرهنگی دانشگاهها، تدوین نخستین آیین نامه سرآمدان فرهنگی دانشگاه در دستور کار قرار گرفت تا این حوزه مهم که مورد غفلت بوده است، مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در این چارچوب همکاری اثربخش آموزشی، پژوهشی، بین المللی و مشاوره ای استادان در بخش فرهنگی و حضور آنها در خوابگاه ها و مراکز مشاوره بسیار ارزشمند و مهم است.
به علت اینکه در آیین نامه ها و شرایط امتیازدهی اساتید کمتر به سمت کانون های دینی، فرهنگی و هنری حرکت می کردند، تصمیم گرفتیم این مباحث را در دستورکار قرار دهیم.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران مسئولیت پذیری را سرلوحه کار خود قرار داده و پژوهش، آموزش، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی خود را بر مبنای کلید واژه مسئولیت پذیری در قبال جامعه سوق داده است.
شهبازی با اشاره به اینکه بیش از 200 نشریه دانشجویی در تخصص های مختلف در دانشگاه تهران فعالیت می کنند،یادآور شد: فقر اقتصادی و بیکاری قشر فارغ التحصیل امروز بزرگترین مشکل جامعه است لذا با تغییر در دروس دانشجویان و در نظر گرفتن یادگیری تجربی تلاش کردیم دانشجویان با فعالیت در صنعت و پارک های علم و فناوری مهارت خود را ارتقا دهند تا با افزایش اعتماد به نفس و انگیزه مشکل اشتغال را حل کنیم.
وی در همین خصوص گفت: دانشگاه تهران به کلان پروژه هایی مانند آلودگی هوا، هوافضا، محیط زیست، آب که نیازمند تمدن کشور است ورود کرده و خبرهای خوبی به زودی در این زمینه اطلاع رسانی می شود.
شهبازی گفت: اثرگذاری استادان یک معیار ضروری برای ارزیابی پرونده ها و آیین نامه هاست.
ارزیابی تعالی و منش استادی را مورد تاکید قرار داده ایم و از آنجایی که کنشگری جمعی استادان هم بحث مهمی است، قائل به این هستیم که استادان در فضای رسانه و اجتماعی کنشگر فعال و فرهنگی داشته باشند.
شهبازی گفت: کنشگری در عرصه جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است و بر همین اساس در دستور کار قرار دارد.
شبکه سازی حول ارزش های فرهنگی نیز امر دیگری است که مورد توجه خواهد بود.
وی با اشاره به اهداف جشنواره فرهنگی دانشگاه تهران افزود: هفته گذشته منتخبین نهایی جشنواره فرهنگی مشخص شده و 40 نفر از سرآمدان فرهنگی، پیشکسوتان، اساتید نمونه جوان و دانشجویان سرآمد فرهنگی تقدیر می شوند.
یک بخش نیز ویژه منتخبان مدیران ستادی و صف خواهیم داشت.
معاون دانشگاه تهران اضافه کرد: جشنواره فرهنگی دانشگاه تهران اول اسفند ماه از ساعت 18 در تالار امینی برگزار و برگزیدگان این جشنواره معرفی می شوند.
انتهای پیام/