خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تشکیل کارگروه مشترک ۲ نهاد دولتی تا پایان سال برای رفع چالش شرکت‌ها

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 13:30
فیروز آبادی گفت: شرکت‌ها زمان زیادی برای دریافت مجوز‌ها صرف کرده‌اند و با راه‌اندازی کارگروه مشترک دو نهاد معاونت علمی و جهاد کشاورزی می‌توان موانع را رفع کرد.
كارگروه،معاونت،كشاورزي،حوزه،علمي،سياستي،اقتصاد

روح الله دهقانی فیروز آبادی در جمع خبرنگاران گفت: سیاست توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان از ارکان اصلی توسعه اقتصادی دانش‌بنیان در معاونت علمی است.
در این مسیر یکی از برنامه‌های اجرایی، سلسله برنامه‌های نمادیران یا نمایشگاه‌های اقتصاد دانش‌بنیان ایران است.
او با بیان اینکه این رویداد به صورت بخشی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این دوره در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان حوزه غذا و کشاورزی بوده و میزبان بیش از ۴۰ شرکت برتر این حوزه بودیم.
این تعداد شرکت منتخب از بین بیش از ۵۴۰ شرکت بوده است.کارگروه مشترکی با حمایت وزارت جهاد کشاورزی و معاونت علمی در حوزه کشاورزی تشکیل خواهد شد.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افزود: با تشکیل این کارگروه به صورت ماهانه و به طور ویژه موضوع اخذ مجوز‌ها برای شرکت‌های دانش‌بنیان پیگیری می‌شود؛ چرا که بعضا این شرکت‌ها زمان زیادی برای دریافت این مجوز‌ها صرف کرده‌اند و با راه‌اندازی این کارگروه مشترک می‌توان موانع را رفع کرد.
دهقانی فیروزآبادی افزود: علاوه بر آن با صحبت‌هایی که با شرکت‌های دانش‌بنیان داشتیم، اکثر درخواست‌های آن‌ها صرفا حمایتی نیست، بلکه از نوع سیاستی است.
آن‌ها درخواست داشتند که سیاستی اجرا شود که برای کشور مؤثر باشد و در این زمینه حداقل ۷ پیشنهاد سیاستی خوب توسط شرکت‌ها مطرح شد.
او گفت: این پیشنهاد‌ها از سوی معاونت توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی پیگیری خواهد شد.
این سیاست‌ها از واردات، حمایت از تولید داخل، خرید از تامین‌کننده داخلی به جای واردات، انتقال خط تولید بذر و دانش فنی بوده است.
در صورت همکاری وزارت جهاد کشاورزی، اولین جلسه این کارگروه تا پایان سال برگزار خواهد شد.