خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گزارش روزانه بورس 24 بهمن / ریزش 1600 واحدی شاخص کل

تسنیم | اقتصادی | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 13:13
بازار سرمابه در ادامه روند ریزشی روزهای اخیر خود امروز نیز با خروج پول توسطی حقیقی ها روبرو بود و در نهایت با ریزشی 1600 واحدی به کار خود پایان داد.
بازار،نماد،محدوده،شاخص،فرابورس،معاملات،بورس

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سرمایه در ادامه روند فرسایشی و متزلزل خود، روز جاری را اگرچه متعادل آغاز کرد و تا انتهای بازار تقریبا نوسان خاصی را تجربه نکرد.
البته بررسی روند معاملات این روزهای بازار نشان می دهد همانطور که تقاضای قوی در بازار وجود ندارد، از طرفی عرضه ی سنگین هم در بازار مشاهده نمی شود و به نظر می رسد بازار در حال تصمیم گیری برای ادامه مسیر است.
در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 1600 واحدی به 2 میلیون و 90 هزار واحد رسید.
همچنین نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی 2 هزار و 200 واحدی به ارتفاع 732 هزار واحد رسید.
گفتنی است سه نماد «فارس»، «کچاد» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «خساپا»، «شستا» و «وبملت» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «بپاس»، «خاور» و «انتخاب» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فنر»، «کرومیت» و «فصبا» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.
لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 24 بهمن ماه 1402، مبلغ 3 هزار میلیارد و 850 میلیون تومان بود.
گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 210 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.
در بازار امروز 117 نماد در محدوده مثبت و 291 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 122 نماد در محدوده مثبت و 216 نماد در محدوده منفی معامله شدند.
انتهای پیام/