خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 05 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سرمایه گذاری 3000 میلیارد تومانی در طرح های گردشگری استان بوشهر

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 13:12
معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی استان بوشهر از افتتاح و آغاز ساخت طرح های مهم در ایام الله دهه فجر خبر داد و گفت: در دهه فجر طرح های مختلف گردشگری با سرمایه گذاری 3 هزار میلیارد تومان در استان بوشهر افتتاح و یا کلنگ زنی شد.
گردشگري،بوشهر،نمايشگاه،استان،تاريخي،معرفي،هفدهمين،ساحلي،اشار ...

وحید جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهربا اشاره به حضور فعال ظرفیت‌های استان بوشهر در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف ارائه ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و فرصت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری و معرفی جاذبه‌های گردشگری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: استان بوشهر با ظرفیت 4 پایگاه تاریخی هخامنش دشتستان، خارگ، بافت تاریخی بوشهر و بندر تاریخی سیراف در نمایشگاه یادشده شرکت کرده است.
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی استان بوشهر ظرفیت گردشگری دریایی و ساحلی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در نمایشگاه یاد شده توانمندی گردشگری دریایی و ساحلی در بخش‌های مختلف قایق‌های تفریحی، بادبانی، بازی‌های ساحلی و گردشگری ارائه شد و مورد استقبال ویژه سرمایه‌گذاران قرار گرفت.
جمالی افزود: سعی شده در این نمایشگاه با تمرکز بر گردشگری دریایی و ساحلی و جانمایی بخشی از تجهیزات گردشگری آبی، این موضوع تقویت شود.
وی با اشاره به معرفی کاروانسرای مشیرالملک برازجان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران خاطرنشان کرد: این بنا و ساختمان تاریخی در سال جاری به‌عنوان نخستین اثر استان بوشهر در فهرست آثار جهانی به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد: در همین راستا و به منظور معرفی و برجسته سازی این اثر ارزشمند تاریخی، غرفه استان بوشهر در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران با الهام از این اثر طراحی و اجرا شده است.
معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی استان بوشهر جانمایی لایت باکس‌های نوری با تصویر از کاروانسرای مشیرالملک برازجان، اجرای نمای جلو و بخشی از این بنا و معرفی محتوای بصری این اثر را از دیگر برنامه‌ها برای معرفی آن دانست.
جمالی، نشست برای برنامه‌ریزی با فعالان در راه‌اندازی تورهای گردشگری، واگذاری عمارت‌های تاریخی به سرمایه‌گذاران، ایجاد هتل و میکرو هتل را از دیگر برنامه‌های حاشیه برگزاری هفدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران نام برد و گفت: در ایام دهه فجر طرح‌های مهمی در حوزه گردشگری با سرمایه‌گذاری بیش از 3 هزار میلیارد تومان افتتاح و یا اجرایی شد.
وی افتتاح بوم‌گردی در دشتی و تنگستان، 2 هتل در بوشهر و عسلویه، دفاتر خدمات مسافری در دشتستان و بوشهر، موزه علوی و افتتاح و کلنگ‌زنی دیگر طرح‌ها در ایام الله دهه فجر را مورد اشاره قرار داد.
انتهای پیام/190