خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 04 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خروج نقدینگی حقیقی‌ها از بازار سهام تداوم یافت

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 13:06
کارشناس بازار سرمایه گفت: در جریان معاملات ۲۴ بهمن بازار سرمایه ۲۰۲ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی‌ها از بازار سهام خارج شد.
بازار،تومان،نقدينگي،واحدي،سرمايه

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
اکبر ادهم کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در جریان معاملات امروز ۲۴ بهمن بازار سرمایه شاخص کل بورس با کاهش بیش از هزار واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۹۰ هزار واحدی و شاخص کل هم وزن نیز با کاهش بیش از هزار واحدی در ارتفاع ۷۳۲ هزار و ۵۹۴ واحدی ایستاد.
این کارشناس بازار سرمایه گفت: امروز ۶۰۴ نماد در محدوده منفی و ۱۸۴ نماد در بازه مثبت به کار خود پایان دادند و ارزش معاملات خرد ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان ثبت شد؛ همچنین سرانه خرید حقیقی‌ها ۲۳ میلیون و سرانه فروش حقیقی‌ها ۱۶ میلیون تومان بود.
ادهم در ادامه اظهار کرد: در جریان معاملات امروز ۲۰۲ میلیارد تومان نقدینگی حقیقی‌ها از بازار سهام خارج شد و صندوق‌های با درآمد ثابت هم شاهد خروج نقدینگی بودند به طوری که ۲۴۳ میلیارد تومان هم نقدینگی حقیقی‌ها از این صندوق خارج شد.
این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: همچین امروز صنعت دارو با ۱۷ میلیارد تومان و بعد صنعت لاستیک با ۱۳ میلیارد تومان شاهد بیشترین میزان ورود نقدینگی بودند و بیشترین میزان خروج نقدینگی هم به صندوق‌های با درآمد ثابت اختصاص یافت.
در نهایت هم در حوالی بازار خبر خاصی که جریان بازار را تحت تاثیر قرار دهد وجود نداشت.