خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

شنبه، 12 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اجرای طرح همیاران آرامش با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در محله‌ها

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 12:49
معاون فرهنگی اجتماعی فراجا از آغاز اجرای طرح همیاران آرامش اجتماعی خبر داد.
طرح،اجتماعي،آرامش،پليس،ايجاد،همياران

سردار سعید منتظرالمهدی با حضور در مسجد جامع نارمک درباره اجرای طرح همیاران آرامش گفت: با همکاری ایجاد شده میان پلیس و وزارت کشور، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و ...
طرح همیاران آرامش اجتماعی آغاز شد.
وی افزود: این طرح امروز در مسجد سمنگان در محله سمنگان به صورت آزمایشی کلید خورد و در صورت موفقیت در سراسر کشور ایجاد خواهد شد.
معاون فرهنگی اجتماعی فراجا با بیان اینکه ایجاد آرامش اجتماعی اهمیت بسیاری دارد، گفت: پلیس نیز به دنبال تحقق همین آرامش است و در این زمینه از کمک مردم استفاده خواهد کرد.
منتظرالمهدی درباره جزئیات طرح همیاران آرامش نیز گفت: در این طرح کاهش آسیب اجتماعی با رویکرد محله محور مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم که اجرای آن کمک کند تا کمتر شاهد بروز پدیده‌های اجتماعی مانند اعتیاد، سرقت، کلاهبرداری، جرائم سایبری و ...
باشیم.
وی ادامه داد: در این طرح، پلیس اقدام به آموزش به مردم خواهد کرد و همچین از ظرفیت خود مردم نیز در موضوع آموزش استفاده خواهد کرد تا مشارکت مردم برای حل مشکلاتشان ایجاد شود.
همچنین در این طرح خدماتی مثل خدمات درمانی و مشاوره‌ای نیز ارائه می‌شود.
معاون فرهنگی اجتماعی فراجا افزود: معتمدین محل برای حل مشکلات هم محلی‌های خود با پلیس همکاری می‌کنند.
پلیس هدایت و مدیریت این امر را توسط کلانتری‌ها انجام خواهد داد و کلانتری‌ها مسئولان را جمع کرده، مشکلات را بیان کرده و با همکاری مردم مشکلات رفع می‌شود.