خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 13 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دانش‌آموزان تضمین‌کننده آینده کشور و مبتکران و نوآوران فکری هستند - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 12:12
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی از دانش آموزان به عنوان تضمین کننده آینده کشور و مبتکران و نوآوران فکری در آموزش و پرورش نام برد.
انقلاب،ادامه،مشهد،رضوي،تاثيرگذار،ارزشمند،بستر،گرايش،محور

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم الهدی در دیدار با اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی مشهد ضمن عرض خیر مقدم و تبریک تقارن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد شعبانیه، اظهارداشت: بستر اصلی نوآوری‌های فکری و ابتکار‌ات جدید و اصلاح‌گرانه در کشور آموزش و پرورش است.
وی ادامه داد: دانش‌آموزان ستون اصلی این بستر ارزشمند هستند و ‌برکات وجود این دانش‌آموزان، تضمین‌کننده تعالی و پیشرفت نظام مقدس است که محور و رشد انقلاب را در پی دارد.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌ رضوی گفت: فعالیت تشکل‌های دانش‌آموزی باید استمرار و دائمیت داشته باشد و محوریت را محفوظ بدارند تا این نهاد در فراز و فرودها مختل و دچار آسیب نشود.
علم‌الهدی افزود: ادامه‌دار نبودن فعالیت‌های این تشکل‌های دانش‌آموزی مشکلی است که باید به آن توجه کرد که معمولا با تمام شدن دوران دانش‌آموزی افراد، اقدامات تاثیرگذار تشکل‌ها نیز به پایان می‌رسد و ادامه پیدا نمی‌کند.
وی گفت: اگر این شخصیت‌های کلیدی و تاثیرگذار از فضای دانش‌آموزی خارج شوند، فعالیت‌های ارزشمند تشکل‌ها دچار آسیب می‌شود و باید آموزش و انتقال فعالیت‌های تشکل‌ها به دانش‌آموزان دیگر و جدیدتر نیز ادامه داشته باشد.
امام جمعه مشهد، افزود: نهاد‌های دانش‌آموزی و تشکل‌ها باید به نهاد‌هایی تبدیل شوند که دانش‌آموزان نسبت به آن حس تعهد و تعلق داشته باشند و اگر هم روزی قرار است آن را رها کنند با یک میراث خوب و دلسوزی کامل این کار را انجام دهند.
علم‌الهدی ادامه داد: مسئله گرایش و باز شدن دریچه‌های بینش هشدار و خطری است که دانش آموزان باید به آن توجه کنند؛ دانش‌آموزان فعالیت خود در تشکل‌ها را به چشم کاری مستحب ببینند و این گونه گرایش داشته باشند.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی خطاب به دانش‌آموزان گفت: از روز اول پیروزی انقلاب دشمن امید گسست نسل را داشت، اما نسل ما رو به تکامل است؛ حیات این انقلاب امروز محور حیات دین و تشیع در کشور است، انقلابی که روزی سکان‌های سیاسی‌اش به دست شما خواهد افتاد و ما مطمئنیم که شما سکاندارانی به حق برای ارزش‌های جمهوری اسلامی هستید.
انتهای پیام/282/