خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بهره‌برداری از معبر "شهدای غزه" در آرامستان بهشت زهرا(س) - تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 09:58
معبر شهدای غزه واقع در قطعه 327 و 328 آرامستان بهشت زهرا(س) به بهره برداری رسید.
بهشت،زهرا،پارك،معبر،تردد،محدوده،ترافيك،ظرفيت،خودرو،سازمان

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، معبر قطعه 327 و 328 واقع در ناحیه 3 آرامستان بهشت زهرا(س) مزین به نام شهدای مظلوم غزه به عنوان آخرین خیابان قطعات عمومی با حضور معاونین و مدیران این سازمان در سی و یکمین هفته از پویش «دوشنبه‌های تعالی» به بهره‌برداری رسید.
علی توکلی‌نژاد؛ معاونت فنی و عمران سازمان بهشت زهرا(س) در این مراسم گفت:‌ بخش عمده‌ای از ترافیک محدوده شهرداری ناحیه 3 آرامستان بهشت زهرا(س) در محدوده قطعات 327 و 328 وجود دارد که امیدواریم با بهره‌برداری از معبر شهدای غزه بخشی از ترافیک موجود در سطح این محدوده کاهش یابد.
وی اظهار کرد: احداث معبر شهدای مقاومت و معبر میانی قطعه 327 و 328 همچنین ایجاد حدوده 10 هزار مترمربع پارکینگ موقت با ظرفیت پارک 400 دستگاه خودرو از دیگر اقداماتی هستند که جهت رفاه حال شهروندان و تسهیل در تردد خودرویی زائرین اهل قبور در محدوده شهرداری ناحیه 3 آرامستان بهشت زهرا(س) اجرا می‌شوند.
توکلی‌نژاد تصریح کرد: پارک دوبله خودرها عمده‌ترین عامل ایجاد ترافیک در معابر آرامستان بهشت زهرا(س) محسوب می‌شود، به همین دلیل خط‌‌کشی مورب معابر با هدف افزایش ظرفیت پارک خودروها در اولویت واحد ترافیک سازمان قرار گرفته است.
وی با اشاره به ثبت تردد 180 هزار خودرو از طریق دوربین‌های مستقر در آرامستان بهشت زهرا(س) همزمان با سالروز ولادت امام علی(ع) و روز پدر گفت: توجه به حجم بالای تردد خودروها، معابر آرامستان بهشت زهرا(س) ظرفیت پارک بیش از 13 هزار خودرو را ندارند و از طرفی پارکینگ‌های سطح این آرامستان نیز دارای ظرفیت پارک 3500 خودرو هستند.
معاون فنی و عمران سازمان بهشت زهرا(س) گفت: در مدت زمان باقی مانده تا زیارت اهل‌قبور در پنج‌شنبه آخر سال ضرورت دارد تا طی جلساتی که با پلیس راهور برگزار می‌شود اقدامات و تمهیدات لازم برای تسهیل در تردد زائرین اهل قبور در آرامستان بهشت زهرا(س) اندیشیده شود.
انتهای پیام/