خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

یکشنبه، 06 اسفند 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شبانه روز به سایت گمرک حمله سایبری می‌شود - تسنیم

تسنیم | اقتصادی | سه شنبه، 24 بهمن 1402 - 09:35
رئیس کل گمرک ایران گفت: شبی نیست که حمله سایبری نداشته باشیم و از مبادی قابل حدس زدن، شبانه روز به سامانه حمله سایبری می شود.
گمرك،روز،سامانه،كالا،دريافت،پاسخ

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم محمد رضوانی‌فر رئیس کل گمرک ایران در جلسه هییت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به سوال یکی از هییت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره دلایل قطع بودن سامانه گمرکی در برخی از اوقات و ایجاد اختلال در فعالیت ها، اظهار داشت: شبی نیست که حمله سایبری نداشته باشیم و در حال فشار هستیم، از مبادی قابل حدس زدن، شبانه روز به سامانه حمله سایبری می‌شود؛ به هر حال جنگ است و یک چک می زنیم و یک چک می‌خوریم و بخشی از مشکلات و قطعی‌هایی که در سامانه داریم، به این خاطر است.
وی درباره رسوب کالا در گمرک گفت: با شاخص های مختلف حجم ایستایی کالا در گمرک کاهش یافته و به صورت چشمی قابل مشاهده است الان کمتر از یک میلیون تن کالا در بنادر داریم.
رئیس کل گمرک ایران همچنین درباره زمان دریافت استعلامات گمرکی ادامه داد: زمان دریافت پاسخ استاندارد، حفظ نباتات، دامپزشکی و غیره به زیر 10 روز کاهش یافته است و دستگاه ها مکلف هستند زیر 7 روز پاسخ دهند؛ برخی از استعلام را می توان در کمتر از یک روز دریافت کرد.
انتهای پیام/